A tím pádem i velmi blízko k třaskavému regionálnímu čtvrtfinále play-off.

Fanoušci i hokejisté Horácké Slavie prožívají nejlepší pasáž sezony. Tým šlape jako hodinky, v devíti posledních zápasech nebodoval pouze jedenkrát, zato šestkrát vyhrál za tři body.

Ještě více se upevnila defenziva. V uvedeném období udrželi Horáci, konkrétně sparťanský host Filip Novotný, čtyřikrát čisté konto. V posledních třech vítězných duelech kapitulovala obrana Třebíče jen jednou!

A co je pro Slavii ještě důležitější, začala sbírat body i na domácím ledě, kde byla po většinu soutěže nejhorší. Od debaklu s Olomoucí v půlce ledna Třebíč na svém stadionu pětkrát v řadě zvítězila. Dosud měla jen dvě série po třech vítězstvích.

Nepřekvapuje proto, že družina manažera a trenéra Kamila Pokorného zdolala v sobotu i rozjeté Benátky nad Jizerou. Farma extraligového Liberce začala v lednu sbírat skalpy jednoho soupeře za druhým a v předstihu si zajistila účast v play-off.

Osmou výhru v řadě si ale v Třebíči nepřipsala. V dlouho opatrném souboji totiž kralovali oba gólmani, Novotnému výborně konkuroval další exsparťan Marek Schwarz. „Nastoupil proti nám kvalitní soupeř, dvě třetiny bylo utkání vyrovnané," uvedl po utkání Pokorný.

Jenže v závěrečné části domácí udeřili. Vycházejíce ze zajištěné obrany, trpělivě čekali na svoji šanci, která přišla ve 47. minutě. Přesilovku v ní využil Dočekal a svým zásahem odstartoval nápor domácích. Výsledkem bylo konečné vítězství 3:0. „Bylo to jako v play-off, takhle nějak se tam bude hrát," zhodnotil zápas Pokorný, kterého potěšily především dvě využité přesilovky. „To je před vyřazovacími boji velmi důležité."

Z aktuální formy Třebíče jde strach. Všichni v klubu si nyní určitě přejí, aby forma před čtvrtfinále neodešla. „Novotný vychytal čtvrtou nulu, s obránci si pomáhají. Doufám, že nám to vydrží," zakončil hodnocení spokojený kouč Pokorný.