Na podzim podlehli poslednímu týmu tabulky 1:2, tentokrát 2:4.

Severočeši přijeli do Třebíče s novým trenérským duem a na soupeře vyrukovali s pozornou obranou založenou na důrazných osobních soubojích a rychlých brejcích. A jejich hra nesla prakticky celý zápas až nečekané ovoce.

„Z našeho trenérského pohledu jsme nic nepodcenili. Hráčům jsme ukázali, jak hrají, připravovali jsme se na to, bohužel Most jenom potvrdil to, že se zvedl," nechal se slyšet trenér domácích Kamil Pokorný.

Třebíčské domácí blamáže
25. 9. Šumperk 3:4 sn
5. 10. Jihlava 2:8
12. 10. Most 1:2
19. 10. Mladá Boleslav 1:6
13. 11. Benátky n. J. 1:2
6. 1. Most 2:4

Šéfovi třebíčské střídačky se nelíbil především pohyb. V téměř všech osobních soubojích byl totiž soupeř rychlejší. „Nevyhrávali jsme osobní souboje, nebyli jsme schopní ani hrát v systému díky tomu, že jsme nebruslili. Soupeř zaslouženě vyhrál," uznal.

Vymlouvat se nechtěl ani na to, že hned pět hráčů, kteří pendlují mezi první ligou a extraligou, odehrálo tři zápasy ve třech dnech, Dujsík, Nahodil, Vondráček a Wasserbauer dokonce čtyři zápasy ve čtyřech dnech.

„Nad tím sice přemýšlíme, ale i Most tam měl čtyři hráče, kteří hráli včera (v neděli pozn. red.) proti Brnu. Na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. Jejich hráči mužstvo táhli, u nás to tak bohužel nebylo," prohlásil Pokorný.

To na mostecké straně vládla maximální spokojenost. „Body jsou pro nás jenom plusem navíc. My jsme s mužstvem týden a naším úkolem je připravit ho co nejlépe na baráž. Cokoliv navíc je plus," prohlásil nový kouč Radek Mrázek.

Svěřenci trenéra Pokorného mají po pondělní blamáži naštěstí možnost složit rychlý reparát. Už dnes se totiž utkají s dalším soupeřem ze severu Čech. Tentokrát zajíždějí na led Ústeckých Lvů, kteří pomalu ale jistě stoupají tabulkou. Z desáté příčky už ztrácejí na místa zaručující play-off pouhé čtyři body.

Horácká Slavia se dnes bude muset obejít bez obránce Rostislava Maleny. Ten v utkání s Mostem po ošklivém pádu hlavou na led nedohrál a musel být odvezen na vyšetření do nemocnice. „Byl na CT mozku, ale výsledky ještě neznáme," přiblížil Pokorný.

Ten ani zatím netuší, zda bude moci použít brankáře číslo jedna Martina Faltera, nebo zda bude muset stejně jako v předchozích dvou zápasech využít služeb Daniela Zelenky. „Pobavíme se o tom, v jakém je zdravotním stavu, ale ještě nevíme, zda bude moci nastoupit," řekl třebíčský trenér.

Horácká Slavia už letos jednou dokázala ústeckou arénu vyloupit, doma ale na Lvy nestačila. Napraví si s Mostem pokaženou reputaci?