„Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit do Dynama. Když už se vědělo, že nebudu hrát v Americe, klub se mi ozval, rychle jsme se domluvili a jsem rád, že to dopadlo. Všechno tady znám, hrál jsem tu od mládeže, takže se těším, že budu znovu oblékat pardubický dres," řekl třiadvacetiletý reprezentant.

Kaut přišel do Pardubic v sezoně 2014/15 ze Žďáru nad Sázavou, v extralize debutoval o dva roky později. V roce 2018 si jej v 1. kole draftu vybralo na 18. místě Colorado a Kaut hned zamířil do jeho záložního celku.

V NHL se však příliš neprosadil ani po lednové výměně do San Jose. Celkem v elitní soutěži odehrál jen 56 zápasů, v nichž vstřelil šest gólů a přidal pět asistencí. V sezoně 2020/21 si na čtyři zápasy odskočil do Pardubic, působil i ve Švédsku.

V minulé sezoně moravskoslezské divize D byl útočník FC Žďas Marek Šerý (v bílém) nejlepším střelcem soutěže. Bude tomu tak i v dalším ročníku?
Nový divizní ročník? Ve Žďáře čekají vyšší kvalitu, nováčky čeká pořádná výzva

V létě mu vypršela tříletá nováčkovská smlouva. V květnu startoval na mistrovství světa v Tampere a Rize, kde Češi skončili osmí a zaznamenali nejhorší výsledek v historii.

„Bude velkou posilou, získal zkušenosti v NHL a je stále ve věku, kdy má kariéru před sebou. Je to typ útočníka, jakého potřebujeme. Navíc je to náš odchovanec a vrací se do prostředí, které dobře zná," řekl o Kautovi majitel pardubického klubu Petr Dědek.

Na obnovenou spolupráci s třiadvacetiletým útočníkem se těší také trenér Václav Varaďa. „Jsem rád a nadšen, že náš tým posílí takto talentovaný hráč, který do velkého světového hokeje vyletěl z pardubické mládeže. Martina jsem již vedl v mládežnických reprezentacích a věřím, že do našeho týmu přinese dravost, produktivitu a zároveň také, i přes jeho nízký věk, spoustu zkušeností.“