O konečném pořadí rozhodli svými hlasy zákazníci prodejen řetězce Kaufland, který kampaň ve spolupráci s Českým hokejem a automobilkou Škoda Auto připravil.

Začínající mladí hokejisté ze Žďáru nad Sázavou se mohou těšit na lepší podmínky pro sport, který mají tolik rádi. Díky kampani Puky pomáhají se k nim dostala podpora za statisíce korun.

Kromě věcných odměn se mohou mladí hokejisté těšit z účasti na turnaji mezi regiony. Klub díky tomu může upevnit svoji vazbu na veřejnost ve svém blízkém okolí a dát o sobě vědět i rodičům, kteří dosud o možnosti nechat svoje děti hrát hokej poblíž jejich bydliště neměli tušení.

Jen samá pozitiva mohou na uplynulém půlroce hledat fotbalisté i fanoušci SK Huhtamaki Okříšky (v červeném). Klub z Třebíčska je na čele tabulky přeboru.
PODZIM V PŘEBORU: Úspěšná přestavba. Fotbalistům Okříšek šly hlavně zápasy venku

Plameny vyhrály částku 255 tisíc korun. „Myslím si, že tato kampaň je velmi důležitá. Podporovali jsme to i v našem Kauflandu, mezi hráči i rodiči. Myslím, že se to vyplatilo. Je skvělé, že se podpora dostane k dětem v malých a středních klubech v regionech. Protože i z těch se vyklube spousta šikovných hokejistů třeba i na světové úrovni,“ řekl Martin Nečas, generální manažer SKLH Žďár nad Sázavou.

Podpora se v Kraji Vysočina dále dostane i k hokejistům BK Havlíčkův Brod a HC Chotěboř. Finálové turnaje, kde se malí hokejisté mimo jiné osobně setkají se svými dospělými vzory, se pak uskuteční na konci března a začátkem dubna 2024.

„Kaufland je hrdým partnerem ženské, mužské i paralympijské reprezentace a také hokejové extraligy. Žádný z těchto vrcholů českého hokeje by ale nemohl existovat bez malých regionálních klubů, které na samém začátku v malých hokejistech vzbudí vášeň pro tento úžasný sport a rozvíjejí jejich talent. Proto se dlouhodobě zaměřujeme také na práci s mládeží a podporu českého hokejového prostředí,“ sdělila jednatelka společnosti Kaufland Klára Beňačková.

K postupovému boji mají po polovině ročníku krajského přeboru našlápnuto fotbalisté FŠ Třebíč (na snímku). Na vedoucí Okříšky totiž ztrácí pouze jediný bodík.
PODZIM V PŘEBORU: FŠ Třebíč předvedla střelecké dostihy, post lídra jí ale unikl

Podle Beňačkové bylo jedním z cílů kampaně podpořit co nejvíce klubů napříč Českem. I proto soutěž Puky pomáhají pořadatelé nastavili tak, že ceny získají všichni. Vítězný klub v každém z 27 soutěžních regionů obdrží nové dresy, roční příspěvek na mzdu trenéra mládeže ve výši 120 000 tisíc korun a kvalifikační vstupenku na jeden z republikových dvoudenních turnajů s hrazeným ubytováním včetně přednášek pro děti, rodiče a trenéry.