Hokejoví fanoušci začnou opět navlékat milované dresy a kolem krku omotají šály. Mistrovství světa v hokeji znovu na nejbližší dva týdny poznamená provoz také v jihlavských hospodách, barech a restauracích, kam se chodí na sportovní televizní přenosy.

Z řady míst hlásí, že u nich to bude hokejem žít už v pátek, přestože úvodní odpolední duel české reprezentace s Běloruskem není žádným velkým sportovním tahákem. Provozovatelé klubu Disco Ponorka připravili na páteční večer stylovou hokejovou party k zahájení MS 2013 v ledním hokeji. „Chceme tak ukázat, že nás zajímá celé mistrovství světa v hokeji. Trochu mi vždycky vadí, že se k zájmu o hokej hlásíme, až když naše národní mužstvo hraje o medaile, tak proto jsme to letos udělali takhle," popsal motivaci provozovatel klubu Jan Štifter.

V Ponorce samozřejmě počítají s tím, že se večer bude slavit první úspěch českého týmu.

Páteční party ale bude v každém případě stylovou zábavou. V Ponorce se budou konat soutěže s hokejovou tematikou, tváře zájemců ozdobí nezbytné národní vlajky, bude se hledat nejhezčí fanynka. A kdo přijde stylově v hokejovém dresu, dostane se dovnitř za poloviční vstupné. „Přitom ten dres nemusí být reprezentační, stejně budeme přistupovat k těm, kteří přijdou v dresech klubů z okolí," dodal Štifter a zdůraznil, že naopak jasnou podmínkou k účasti na party bude věk osmnáct let.

Hattrick bar v Jihlavě na Březinkách je na rozdíl od Ponorky ke sledování sportovních přenosů doslova předurčený. Přesto i tady bude hned od pátku panovat slavnostnější atmosféra. I pro pravidelné sportovní fanoušky budou televizní přenosy ze světového šampionátu v hokeji událostí. „Máme připraveno pět televizí a dva projektory, do nichž jsme teď dávali nové lampy," přiblížil zázemí provozovatel hattrick baru Miloš Vostrý. „A na celou dobu trvání mistrovství jsme připravili zajímavou tipovací soutěž, a to nejen pro štamgasty, ale pro všechny návštěvníky, kteří se budou chtít zapojit," zdůraznil Vostrý.

Restaurace ale bude myslet i na ty, kteří tam zavítají z jiného důvodu než kvůli hokeji. „Už jsme otevřeli zahrádku," dodal Vostrý.

Tipovací soutěž pro štamgasty připravila společnost Pivovary Lobkowicz, na hokej lákají i další.

A jak se fandí hokeji ve vaší hospůdce? Pochlubte se s fotkami a zašlete je na e-mail redakce.jihlavsky@denik.cz.