Jde o mladíky, kteří se pokusí v následujících dnech a týdnech zaujmout trenérské duo Mejzlík, Barvíř a říci si o dres bílých hvězd. „Všichni noví hráči jsou u nás prozatím na try-out. Je jen na nich, jak se své šance chopí a zda nás dokáží přesvědčit,“ uvedl na stránkách Horácké Slavie asistent trenéra, který také prozradil, že se s týmem začal připravovat další brankář. Je jím mladý velkomeziříčský Jaroslav Juda.

A kdo se v třebíčské kabině nově ocitl?

Do branky přichází Jan Mičán. Mladý brankář prošel pražskou Spartou a naposledy chytal za druholigovou Příbram. Na svém kontě má i reprezentační starty v mládežnických kategoriích.

V dalším závodě triatlonového Českého poháru žactva se třebíčským závodníkům dařilo.
Mitisková skončila těsně pod stupni vítězů

Obranné řady se pokusí vyztužit dva mladíci. Lukáš Zukal také hrával za juniorskou „repre“ a poslední sezonu strávil u ústeckých Lvů. Vojtěch Doktor začínal v Českých Budějovicích, kde patřil v juniorech k oporám týmu. I on má na kontě starty za české mládežnické výběry. Za muže hrál v druholigovém David Servisu.

Dávat góly a starat se o útočnou sílu Horácké Slavie by mohl Václav Krliš. Čtyřiadvacetiletý útočník už první ligu hrával. Má přes stovku startů za pražskou Slavii a Ústí nad Labem.

Pátou novou tváří je Jakub Planý. Taktéž útočník, kterýv mládí hrával v Mladé Boleslavi a za muže sbíral starty ve druhé lize, kde ovšem patřil vždy k velmi produktivním hokejistům.

Trenér Aleš Křeček (vpravo) ví, že sehrát nově se tvořící tým bude úkol na celý podzim.
Chci, aby náš fotbal lidi bavil, má jasný cíl jihlavský trenér Křeček

Šestým do party je Ondřej Vaculík, který už jen při pohledu budí respekt. Přes dva metry měřící hokejista by měl soupeřovým obráncům nakládat a v předbrankovém prostoru by mohl činit nemalé problémy. Je odchovancem českobudějovického Motoru a v zámoří hrál juniorskou WSHL za San Diego.

Třebíčská základna se tak příjemně rozrostla, ale finální verze to ještě není. „Samozřejmě, že se ještě zdaleka nejedná o finální podobu kádru. Další hráči se k nám připojí v nejbližších dnech. Postupně budeme tým optimalizovat,“ doplnil Barvíř.

Zároveň prozradil, že by tým měl posílit i jeden zkušený obránce. „Předběžně jsme domluveni ještě s jedním bekem, který se k nám připojí později. Rozhodli jsme se vydat cestou konkurenčního prostředí. Nikdo nemá své místo jisté, ani hráči s podepsanými smlouvami. Všichni nás musí neustále přesvědčovat o tom, že u nás chtějí být a že se chtějí dále zlepšovat,“ uzavírá asistent trenéra bílých hvězd.