„První trénink byl spíše seznamovací a také ty další v úvodu budou zaměřené na bruslení a kondici“, řekl po tréninku hrající asistent Martin Sobotka. Chválil si také přístup hráčů: „Je vidět, že kluci mají chuť a na led se po pauze opravdu těšili.“

Na ploše zimního stadionu se prohánělo celkem pětadvacet hráčů a jejich střelám čelili dva gólmani. Tým je složen ze známých tváří, které tvořily základ i v minulé sezoně. Tato sestava byla doplněna několika loňskými juniory a novými hráči.

Jedním z nich je Petr Janda, který po svém působení ve Velkém Meziříčí loňskou sezonu vynechal kvůli zdravotním potížím s ramenem. Poté absolvoval operaci a nyní by měl být již plně připraven na nadcházející sezonu ve žďárských barvách. Dalším navrátilcem je obránce Vít Heřmanský, jenž působil v Kutné Hoře, kde se v loňském roce stal nejproduktivnějším obráncem. Nyní působí v barvách prvoligové Chotěboře a ve Žďáře bude na ročním hostování.

„Jeho kvality se prokážou až v zápasech, nyní je ještě brzy hodnotit, zda bude pilířem zadních řad,“ ví kouč Kuchyňa. Zcela novou tváří je naopak teprve dvacetiletý Robert Bašnár, který bojoval v dresu prostějovských jestřábů. Hlavní kormidelník má v záloze další velmi nadějné juniory, s nimiž bude moci počítat. „Hron, Šír, Jícha a v Třebíči bojují o svoji šanci Petr Štěpánek a David Vítek,“ vypočítává mladé pušky asistent kouče.

Třetím brankářem v družstvu se stane Petr Navrátil, který vloni zaskakoval za zraněného Vratislava Vajnera, jenž bojuje o místo v brankovišti ve slovenské prvoligové Spišské Nové Vsi.

Asi největší zájem vzbudilo dou Kaut – Fibikar. Oba se na místo činu vrací po půlroční odmlce. „Všichni bez výjimky musí ukázat, jak na tom jsou. Potřebuji zkušené hráče, ale pokud nepředvedou výkonnost, nebudu to na nich stavět,“ říká Petr Kuchyňa. „Jsem rád, že je nyní kádr takto široký a je v něm cítit konkurence. Určitě to bude motivace pro všechny hráče a snad bude prospěšná i pro mančaft“, pochvaluje si Sobotka, jemuž kazí radost jen zraněné koleno Luboše Kunstmüllera.

Již zítra čeká žďárské hokejisty první přípravné utkání, ve kterém změří síly s brněnskou Technikou na stadionu v Rosicích. Na nejsilnější sestavu byste ale čekali marně. „Do Rosic nepojedou zkušení hráči, které znám a nemusím je tudíž tolik zkoušet. Příležitost dostane mladá krev,“ uzavírá Kuchyňa.

První domácí utkání hraje SKLH v úterý 17. srpna v 18 hodin proti Pelhřimovu.

JIŘÍ BUBÁK, JAKUB FREIWALD