„Vedení sportovního klubu ledního hokeje se rozhodlo spojit první zápas s Řisuty s podporou těžce nemocného Petra Krábka, který současně bude oficiálním hostem jak úvodního slavnostního programu, tak i celého zápasu," řekl mluvčí Sportovního klubu ledního hokeje (SKLH) Martin Krásný.

Sbírka na další léčbu ochrnutého Petra se uskuteční při zahájení a úvodní části zápasu. Začátek sobotního utkání je v 17.30 hodin.

„Předpokládáme, že mezi diváky na stadionu projdou hostesky s kasičkami. Jednu z pokladniček umístíme také u stánku s doplňky pro fanoušky," řekl Krásný s tím, že o základ sbírky se postarají žďárští hokejisté společně s realizačním týmem i vedením klubu. „Spíše to bude z našich osobních peněz, protože klubových příliš není," dodal Krásný.

Lidé ho znají

Vybrané peníze chtějí hokejisté Petrovi předat před začátkem třetí třetiny. „Petra jsme si vybrali proto, že ho ve městě lidé znají. Bude to tedy pomoc konkrétnímu člověku, ne na nějaká konta, u kterých člověk přesně neví, kam peníze skutečně přijdou. Petr byl svým způsobem s námi spojený, pamatuji si, když jsme před několika lety na náměstí vítali mistry světa, tak tam, tehdy ještě zdravý, zpíval," uvedl Martin Krásný.

Pětadvacetiletý Petr Krábek, který po prodělané klíšťové encefalitidě v roce 2010 ochrnul po celém těle, se kvůli sobotnímu zahájení play-off uvolní z rehabilitace, kterou právě prodělává v Klimkovicích u Ostravy. „Tento týden je tam s ním manžel, který ho v sobotu přiveze do Žďáru. Já ho pak v neděli zase odvezu zpátky a budu tam s ním příští týden," sdělila maminka Petra Irena Krábková. Jak ji, tak i celou rodinu zájem žďárských hokejistů o Petra velice potěšil.

„Nás zase těší to, že je kvůli našemu termínu ochoten přerušit léčbu a přijet, aby na hokeji byl s námi. Chceme mu připravit atraktivní večer plný zážitků," dodal mluvčí žďárských hokejistů Martin Krásný.