Neúspěch v sezóně se patrně začal rodit už v letním období. Ve Velkém Meziříčí se rekonstruovala hala, což zapříčinilo improvizace v přípravě a návrat do domácího prostředí až koncem září.

Hráči si navíc museli zvykat i na větší rozměry hrací plochy. Z toho pramenil menší počet doma získaných bodů. „Máme opravdu krásnou halu. Ale v minulosti jsme těžili z menšího prostoru a určitého nekomfortu pro soupeře. To byl jistě jeden z důvodů nižšího počtu vyhraných zápasů na domácím hřišti,“ potvrdil v rozhovoru pro klubový web jednatel HHK Jaroslav Juda.

Exslávista Edgars Kulda se stal  jednou z nových posil jihlavské Dukly.
Jihlavští hokejisté zahájili přípravu. Dukla hlásí první posily a hledá soupeře

V průběhu sezóny klub doplácel rovněž na zranění klíčových hráčů, v rozhodujících fázích ročníku navíc chyběli hostující junioři z Jihlavy a Třebíče. „Podobně na tom byl i Petr Švejda, který měl vyřízené střídavé starty z Přerova,“ dodává Juda. „V týmu jsme také postrádali pár zkušenějších hráčů se starty ve vyšších soutěžích, kteří by v kabině mladší hráče uklidnili a předali jim tolik potřebné zkušenosti.“

Přesto se nakonec i v příštím ročníku bude hrát ve Velkém Meziříčí druhá liga. Klubu se podařilo získat licenci na start v ní. Podle informací serveru hokej.cz údajně od pražských Letňan. „K pořízení licence nás vedlo hned několik faktorů. „V první řadě sportovní, kdy budeme moci hráčům, kteří budou mít zájem, nabídnout ligovou soutěž. Máme mladé mužstvo, a to se bude rok od roku zlepšovat,“ věří Juda.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč (červené dresy) ohlásili hned zkraje suché přípravy na další ročník několik změn v jejich kádru.
Kádr hokejistů Horácké Slavie zaznamenal řadu změn, kanonýr Dočekal ale zůstává

Tým by tak měl možná brzy zabojovat o další milník své historie. V předchozích čtyřech sezónách se ani jednou neprobojoval do play-off. Navíc může pokračovat i jeho B tým v krajské lize Vysočiny. „Budeme tak mít potřebnou rezervu pro první tým. Zároveň se v rezervním týmu mohou rozehrávat hráči po zranění, popřípadě hráči z naší juniorky, pro které by byl příliš velký skok hrát druholigovou soutěž,“ uzavírá Juda.

V současné době finišuje vedení HHK se složením realizačního týmu. To by mělo být jmenovitě oznámeno v nejbližší době. Během května by mělo být známo i složení kádru pro příští sezónu.