Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hokejisté Mostišť udělali důležitý krok k titulu

Žďársko - Hokejisté Mostišť odstartovali finálovou sérii proti Náměšti vítězstvím a pouze jedna výhra je dělí od prvenství v okresním přeboru. Finálová série se hraje pouze na dvě vítězná utkání. Protože zimní stadion v Náměšti nad Oslavou už pro tuto sezónu ukončil provoz, po dohodě obou soupeřů hrají finalisté zápasy ve Velkém Meziříčí. Druhé finálové utkání je na programu v pátek od 17 hodin.

17.3.2009

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Plachý

NÁMĚŠŤ – MOSTIŠTĚ 4:6

Domácí na soupeře od začátku vlétli a usadili se v mostišťském obranném pásmu. Prchal v brance hostů nevěděl, kam dřív skočit, a příliš si neoddychl ani při první mostišťské přesilovce, kdy jeho spoluhráči nepokryli protihráče při vhazování a Pejchal zblízka otevřel skóre. Na ukazateli svítila teprve devátá minuta, přesto to byla již jedenáctá střela domácích na mostišťskou branku.

Náměšť měla i nadále navrch, ale po necelých dvou minutách ji zchladil Slavík, který z protiútoku střelou zpoza obránce vyrovnal. Po této akci hosté hru vyrovnali a v závěru třetiny několikrát sami zahrozili.

Druhá část začala stejně jako první. Domácí zase zle zatápěli soupeřovým zadákům. Přišla však zbytečná vyloučení a mostišťská přesilovka pět na tři. V početní výhodě dopravil puk do branky podruhé v utkání mostišťský Slavík. Ani hosté se však z vedení dlouho neradovali. V šestadvacáté minutě se museli bránit v oslabení. Před jejich branku se protáhl Bauer a opět bylo srovnáno. Slušně zaplněné ochozy sledovaly výborný hokej, hraný ve vysokém tempu a s důrazem v osobních soubojích.

Hosté se postupně vypořádali se skvěle bruslařsky disponovaným soupeřem. Často se však nechali strhnout hrou a polevili v opatrnosti. Pak bylo před mostišťskou brankou pořádně horko. Při jednom z takových protiútoků změnila v osmatřicáté minutě Krčálova střela směr od brusle bránícího hráče a skončila v horním rohu mostišťské branky.

Po druhé přestávce se hosté náporem soupeře nenechali zaskočit a ve třiačtyřicáté minutě Slavík přesilovkovou střelou z pravé strany vyrovnal na 3:3 a završil hattrick. Náměšť dokázala naposledy odpovědět. To se také při přesilovce trefil Pejchal.

Pak už dávali branky pouze hosté. V padesáté minutě sklepl Freibauer na modré čáře puk do jízdy našlápnutému Slavíkovi, ten se prohnal náměšťským obranným pásmem a čtvrtou brankou završil svou gólovou exhibici. Poté dostal dalším přesilovkovým gólem Mostiště do vedení Freibauer.

Při následném vhazování pak náměšťský Winkler atakoval rozhodčího a s trestem ve hře musel opustit kluziště. Tím daroval soupeři další početní výhodu, kterou čtyři minuty před koncem využil Jiří Svoboda.

Branky: Pejchal 2, Bauer, Krčál - Slavík 4, Freibauer, Svoboda. Vyloučení: 9:6, navíc Winkler a Strnad (TJ Náměšť) 10 minut OT a Winkler (TJ Náměšť) trest ve hře. Využití: 2:4. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kavina - Todorov, Horký. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:4. ⋌(sto)
17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

První voliči si na otevření volebních místností ve Žďáře pár minut počkali, přišli už před 14. hodinou. Ve volební místnosti v knihovně svůj hlas během půl hodiny odevzdala stovka lidí.
10

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Referendum ve Velkém Meziříčí má své vlastní volební místnosti.
7

Meziříčští při volbách hlasují také o náměstí

Žďár hledá další osobnost, která získá cenu města

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice začala přijímat nominace na Cenu města Žďáru nad Sázavou. Hodlá ji udělit již potřetí. „Stalo se to vlastně už tradicí, letos jsme ocenili osobnost města již podruhé,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lidé se do volebních komisí moc nehrnou

Nové Město na Moravě - Sehnat lidi do volebních komisí bylo letos o něco komplikovanější, než v minulosti. Alespoň v Novém Městě na Moravě a jeho místních částech. Vše se ale nakonec stihlo v termínu.