Úvod se hostům povedl. Už v 9. minutě využil po Štěpánkově přihrávce přesilovou hru Ptáček. Technika se nenechala zahanbit a v početní výhodě nejdříve srovnala, načež poslal Brňany do vedení svou druhou brankou Mráz.

Zbytek střetnutí přinesl jen trefu Baruse, a tak si Žďár ze svého prvního zápasu nové sezony odváží porážku 3:1. „Jak jsem již několikrát řekl, pro mě teď není podstatný výsledek. Sice jsme prohráli, ale musíme brát v úvahu, že jsme byli na ledě čtyři dny a přijeli bez osmi klíčových hráčů. Navíc soupeř už má za sebou čtyři zápasy. Musím přiznat, že mám z předvedené hry dobrý pocit a hlavně mám velkou radost z toho, jak kluci ukázali, že se chtějí o místo v sestavě prát. Snažili se ze sebe vydat to nejlepší, i když se některým chybám nevyhnuli. Pro mě je to ale dobrý signál, já teď vím, na co se v tréninku zaměřit,“ uzavřel Kuchyňa.

Již v úterý se představí žďárské Plameny fanouškům na svém ledě. Od 18. hodin hostí na zimním stadionu Pelhřimov, s kterým se budou pravidelně utkávat v druholigové skupině střed. V zápase půjde místním hokejistům o hodně. „V sestavě budou nějaké změny. Ale máme pětadvacet hráčů do pole a v pátek budeme zužovat kádr na dvaadvacet. Takže přednost dostanou hlavně ti, které chci vidět,“ uzavírá kouč.

TECHNIKA BRNO – ŽĎÁR N. S. 3:1

Branky a nahrávky: 15. Mráz (Strýček), 18. Mráz (Benýšek), 27. Barus (Habrovec) – 9. Ptáček (Štěpánek). Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0. Žďár n. S.: Kousal – Heřmanský, Souček, Smejkal, Pleva, Mühlfait, Fibikar, Šulc – Janda, Bukáček, Sláma, R. Štěpánek, Kočan, Burian, Bašnár, Havelka, Dobiáš, Ptáček.