Sobotní úvodní duel, který Horácká Slavia prohrála 3:4, výrazně ovlivnila dlouhá pauza v první třetině, způsobená problémy s ledovou plochou. „První třetina byla rozkouskovaná opravou ledu a my jsme pak nemohli chytit tempo. Navíc byla na naší straně cítit i určitá nervozita,“ všiml si asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Hostující Berani v sobotu odskočili do vedení 4:1 a byť v závěrečné dvacetiminutovce dělali Horáci maximum možného, stačilo to jen na snížení na rozdíl jediné branky.

V neděli už to ale byl jiný zápas. „Kluci odvedli skvělý výkon od gólmana po posledního hráče. Navíc jsme si pomohli rychlou vedoucí brankou,“ lebedil si pro klubový web Barvíř.

Výsledek sobotního souboje fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem (v bíločerném) a Speřic (v červeném) byl důležitý pro vývoj ve spodní polovině divizní tabulky.
VIDĚLI JSME: Fotbalisté Bystřice vykročili ideálně. Brod i Humpolec začaly zle

Oproti úvodnímu souboji tak byli naopak neustále ve vedení hokejisté Třebíče, kteří vedli 3:0 a 4:1, nakonec zvítězili 4:2. „Po celých šedesát minut jsme dobře bruslili. Toto byla naše tvář, a z toho nechceme ustupovat. Přesně to nás zdobilo a přinášelo úspěch v základní části,“ zdůraznil.

Skvělou atmosféru navíc vytvořily více než tři tisícovky natěšených diváků v KHNP Aréně. „Divákům musím poděkovat, podpora od nich byla neuvěřitelná. Před takovou kulisou nikdo nic nevypustí,“ ocenil.

Semifinálová série, hraná na čtyři vítězné duely, pokračuje dalšími dvěma zápasy na ledě Zlína. Hrát se bude ve středu a čtvrtek od 17.30. „Všichni víme, že série bude těžká. My se ale připravíme nejlépe, jak umíme,“ prozradil asistent kouče Třebíče.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v zeleném dresu v souboji obránce Jakub Novotný) v neděli podlehli Frýdku-Místku trošku smolně 0:1.
Fotbalistům Vrchoviny azyl nesvědčil. Návrat na umělku nám ublížil, mrzí Michala

Za klíčový pro možný úspěch považuje defenzivní práci svého souboru. „Musíme hrát v defenzivě naši hru. Klíčový je samozřejmě také výkon brankáře, ale Pavel Jekel chytá celou sezónu velmi dobře,“ upozornil Barvíř.

Ve druhé semifinálové sérii má zatím navrch favorizovaný Vsetín. Jeho hráči zdolali Prostějov na domácím ledě v sobotu 4:3 a v neděli 1:0.