Na ledě svých protivníků se v sobotním 4. kole Chance ligy představili hokejisté Dukly Jihlava a Horácké Slavie Třebíč. Prvně jmenovaní vyhráli v Šumperku, Třebíč vyšla v Kolíně naprázdno.

Dukla zadělala na plný bodový zisk už v první třetině, kdy jí náskok zařídily branky Miškáře a Pořízka. Třetí trefu připojil Handl, na snížení domácích pak šest minut před koncem odpověděl Šik – 1:4.

Třebíč začala v Kolíně zle, už po dvaadvaceti vteřinách od úvodního buly prohrávala. O pár minutě později navíc inkasovala druhou branku při vlastní přesilovce.

Hokejisté z Vysočiny se ale zvedli a tři minuty před první sirénou snížil Meluzín. V závěru prostřední části pak vyrovnal Krliš a zdálo se, že by domů mohli hokejisté Horácké Slavie nějaký ten bod dovézt. Jenže šest minut před koncem hosté chybovali a Veselý po samostatném úniku rozhodl – 3:2.

Páté kolo Chance ligy je na programu už dnes. Třebíč doma od 17.30 přivítá Šumperk, Jihlava o půlhodinu později vyjede na led Prostějova.

CHANCE LIGA - 4. KOLO
ŠUMPERK - JIHLAVA 1:4
Branky a nahrávky: 48. Průžek (Kohút, Rutar) – 5. Miškář (Šik, Beránek), 14. Pořízek (Seman, Handl), 26. Handl (Kowalczyk, Miškář), 54. Šik (Bilčík). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1. Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Jelínek, Bartoš, Žálčík – Průžek, Kohút, Vachutka – Svoboda, Šuhaj, Bernat – Křemen, Čermák, Jouza. Jihlava: Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Kočí, Jáchym, Kowalczyk, Haman – Čachotský, Skořepa, Harkabus – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Mácha – Handl, Seman, Pořízek.

KOLÍN - TŘEBÍČ 3:2
Branky a nahrávky: 1. Piegl (Z. Král, Čáp), 9. Niko (Ouřada, Síla), 54. Veselý (Z. Král) – 17. Meluzín (Bořuta, Bittner), 39. Krliš. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Kolín: Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Aubrecht – Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Dlouhý, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Šedivý – Síla. Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Šilhavý, Holec – Vodný, Bittner, Meluzín – Krliš, Michálek, Ferda – Svoboda, Novák.