Nenaplnili papírové předpoklady. Ačkoliv byli hokejisté jihlavské Dukly i Horácké Slavie Třebíč ve svých sobotních utkáních 45. kola Chance ligy jasnými favority, svá utkání nezvládli. Dukla prohrála v Ústí nad Labem vysoko 1:5, Třebíč doma podlehla Přerovu 2:3 po samostatných nájezdech.

O osudu zápasu Jihlavy na severu Čech rozhodovaly přesilové hry. Zatímco hokejisté z Vysočiny ani jedinou nevyužili, Ústí se při nich radovalo ze vstřelené branky hned třikrát.

Po pár minutách druhé třetiny to tak bylo již 3:0 pro domácí a svatyni Dukly opustil gólman Wolf. Skořepa okamžitě snížil a zdálo se, že by mohlo dojít k obratu. Jenže na konci prostřední části Dukla opět inkasovala, dokonce hned dvakrát, a bylo po nadějích – 5:1.

Podobně se v početní nevýhodě v sobotu nedařilo ani hráčům Horácké Slavie. Přerov se totiž dokázal dvakrát prosadit v přesilové hře a před polovinou zápasu vedl v KHNP Aréně 2:0.

V dalším přípravném utkání podlehli domácí fotbalisté Slovanu Havlíčkův Brod (v bílých dresech) SFK Vrchovina (v černém) vysoko 1:7.
OBRAZEM: Meziříčí udolalo divizního lídra, Vrchovina rozdrtila Havlíčkův Brod

Svěřenci trenéra Kamila Pokorného poté zabrali a dvěma brankami dokázali zápas dotáhnout alespoň do prodloužení. V něm branka nepadla, o bodu navíc tak rozhodovaly až samostatné nájezdy.

V nich byl úspěšnější celek z Hané, protože na straně Třebíče se prosadil pouze Bittner. Možnost bodově se přiblížit vedoucím Litoměřicím tak hokejisté Třebíče nevyužili – 2:3.

Už dnes vyjedou k dalšímu zápasu hráči Jihlavy. V dohrávce 39. kola se od 18 hodin představí na ledě desátého Vrchlabí. Na Třebíč čeká dohrávka tohoto kola zítra, od 17.30 doma přivítá celek Kolína.

HOKEJ - CHANCE LIGA
ÚSTÍ N. L. - JIHLAVA 5:1
Branky a nahrávky: 9. Trávníček (Drtina, Vrdlovec), 24. Jouza (Záruba, Grim), 25. Bláha (Mareš, Tůma), 35. Urban (Bláha, Tůma), 38. Bláha (Havránek, Tůma) – 25. Skořepa (Illéš). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Třetiny: 1:0, 4:1, 0:0. Dukla Jihlava: Wolf (25. Žukov) – Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Mareš, Eliáš, Zeleňák – Čachotský, Skořepa, Illéš – Harkabus, Zadražil, Havránek – Cachnín, Juda, Brož – Helt, Seman, Houška.

TŘEBÍČ - PŘEROV 2:3 sn
Branky a nahrávky: 40. Vodný (Dočekal, Bittner), 57. Bittner (Zukal) – 7. Hrdinka (Süss, Šoustal), 26. Šoustal (Goiš, Černý), rozhodující nájezd Pechanec. Rozhodčí: Kostourek, Ondráček – Beneš, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0. Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Tureček, Poizl, Furch, Forman, Mlčák, Zukal, Popela – Střondala, Bittner, Dočekal – Sklenář, Vodný, Šťovíček – Ferda, Michálek, Krliš – Lang, Gajarský.