Už po dvou dnech opět vyjeli prvoligoví hokejisté na led k dalšímu duelu. V pondělním 27. kole Chance ligy hrály oba celky z Vysočiny před svými fanoušky. Horácká Slavia Třebíč zdolala pražskou Slavii 4:3, když dala všechny branky v přesilových hrách. Dukla Jihlava podlehla vedoucí Porubě 2:3 po samostatných nájezdech.

Po třech porážkách v řadě už hokejisté Třebíče potřebovali bodovat. Předposlední tým tabulky k tomu byl ideální příležitostí.

Do vedení dostal Horáckou Slavii první využitou přesilovkou Psota. Hosté sice krátce po začátku druhé třetiny vyrovnali, ale Třebíč další třemi využitými hrami v početní výhodě odskočila do trháku – 4:1.

Jarní část letošního ročníku bude pro fotbalisty Humpolce (v modrobílém) ve znamení záchranářských bojů ve čtvrté nejvyšší soutěži. Budou v nich úspěšní?
Chybí góly i body. Na fotbalisty Humpolce čeká velice obtížné záchranářské jaro

Dlouho to vypadalo na klidnou výhru, jenže závěr zápasu domácím nevyšel. Nejprve inkasovali při vlastní přesilovce a v poslední minutě se Slavia dotáhla na rozdíl jediného gólu – 4:3. Tři body ovšem zůstaly na Vysočině.

Těžký soupeř čekal na hokejisty jihlavské Dukly. Ti ale šli proti vedoucí Porubě do vedení v polovině úvodní části, v přesilovce se prosadil Brož – 1:0.

Na další branku se čekalo až do třetí periody. Hned na jejím počátku hosté Šoustalem vyrovnali. Devět minut před třetí sirénou se trefil Pšurný a lídr prvoligové tabulky vedl – 1:2.

Fotbalisté Bystřice (v červených dresech) do letošní divizní sezony špatně vstoupili. To jako by předznamenalo i další průběh první poloviny ročníku.
Mají co napravovat. Bystřice sice během podzimu posilovala, bodů má přesto málo

Ovšem už o minutu později ujel obraně hostů Fronk, puk naservíroval z druhé vlny najíždějícímu Harkabusovi, který vyrovnal na 2:2.

Další branka už ve zbytku normální hrací doby ani v prodloužení nepadla, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich se jako jediný z devíti střelců prosadil ve čtvrté sérii Hrníčko. Bod navíc tak putoval na sever Moravy. Dukla je nyní v tabulce Chance ligy šestá, Třebíč čtvrtá.

HOKEJOVÁ CHANCE LIGA - 27. KOLO
TŘEBÍČ – SLAVIA PRAHA 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Psota (Bittner), 27. Bittner (Vodný, Dočekal), 35. Vodný (Psota, Dočekal), 40. Bittner (Dočekal, Bořuta) – 22. Kern (Mrňa, V. Růžička), 56. L. Stehlík, 60. Roth (Šmerha) . Rozhodčí: Wagner, Skopal – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:6. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 612.

JIHLAVA – PORUBA 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. V. Brož (Fronk, Haman), 52. Harkabus (Fronk, Haman) – 41. Šoustal (Berisha, Vachovec), 51. Pšurný (Vachovec, Sedlák), rozh. nájezd Hrníčko. Rozhodčí: Hucl, Valenta – Jindra, Štofa. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1.

Další výsledky 27. kola Chance ligy: Vsetín – Šumperk 4:3, Sokolov – Pardubice B 5:3, Prostějov – Frýdek-Místek 4:2.

14. Pardubice B 27 4 3 4 16 58:85 22

Program 28. kola (středa 7. prosince): Poruba – Vsetín (17.30), Přerov – TŘEBÍČ, Slavia Praha – Sokolov, Kolín – Prostějov, Frýdek-Místek – JIHLAVA, Pardubice B – Litoměřice, Šumperk – Zlín (vše 18.00).