Oba zmíněné kluby nebudou na rok 2007 vzpomínat s láskyplným dojetím. Spíš se v jejich kronice objeví černým písmem zaznamenané memento na dobu, kdy se zmítaly v bojích o přežití.

„Základem bezproblémové existence jsou zajištěné finance. O ty jsme se my opřít nemohli. Velký kámen úrazu představuje v našem případě taky skutečnost, že nevychováváme vlastní hráče. Za hostující posily z jiných mužstev jsme byli nuceni vyplácet značné peníze,“ připustil předseda Velké Bíteše Jiří Chadim.

Pověst žďárského hokeje na fungování nestačila.

Žďár má přece jenom jiné postavení než Spartak. V první řadě tam zkušení trenéři pracují už s nejmenšími žáčky, které od přípravky piplají až po kvalitní juniorskou ligu. Řada nadějných mladých odchovanců křižuje extraligový led v mládežnických výběrech předních klubů, jako jsou třeba Pardubice.

Další hokejisté ze žďárské líhně si vydobyli renomé špičkových borců na nejvyšší tuzemské úrovni. „Nedávno jsem mluvil s Vladimírem Martincem, legendou českého hokeje, který v Pardubicích trénuje juniory. O žďárských klucích mají přehled a hodně je chválí,“ nechal se před časem slyšet manažer Žďáru Miloslav Šimon.

Prezident hokejové Opavy Alois Hadamczik má důvod k radosti.

Právě na mládež se soustředí hlavní pozornost žďárských funkcionářů. „A zrovna nyní zažíváme těžké časy. Kvůli opravě zimního stadionu musí junioři a dorostenci jezdit do Chrudimi a od příštího týdne do Chotěboře. Mistrovské zápasy mladších kategorií navíc startují už 9. září. My budeme mít vlastní led k dispozici až o týden později,“ nastínil aktuální starosti Šimon.

 

Licenci Bíteše dostal Hadamczik.