Nejhorší situace je ve Žďáře nad Sázavou. Funkcionářům klubu se nepodařilo přesvědčit žďárské zastupitele, aby týmu poskytli milionové dotace jako v minulosti. Hokejisté potřebovali jako jistotu dva a půl milionu korun. „Z toho 700 tisíc mělo být ještě na dohrávku letošní sezony, zbytek na další. Záruku nedostali. Vypadá to, že tady liga skončí,“ podotkl zastupitel Radek Chlubna, který hájí zájmy hokejistů.

Na podzim se hráči na led nevrátí. „Vedení klubu nechce dál pokračovat, protože někteří funkcionáři už v tom mají své vlastní peníze a zadlužili se,“ konstatoval Radek Chlubna.

Ve Velké Bíteši na tom hokejisté nejsou o mnoho lépe. V uplynulých letech dostával hokejový klub ve Velké Bíteši milionovou dotaci od města. Letos činí příspěvek na provoz organizace dvě stě padesát tisíc. Současné vedení už neví, jak pro sport špatnou situaci vyřešit. „V posledních čtyřech pěti letech byl náš rozpočet kolem dvou milionů korun. Dvě stě padesát tisíc je pouhou osminou toho, co potřebujeme. Stojíme tedy před zásadní otázkou, zda vůbec provozovat hokejový sport ve Velké Bíteši. Já už žádné řešení nevidím,“ řekl Jiří Chadim.

Bez velkých potíží by se měla naopak odehrát příští sezona ve Velkém Meziříčí. „Peníze jsou domluvené stejné jako loni, ještě by nám měl přibýt generální sponzor, a město by mělo sezonu také dotovat,“ podotkl trenér Sláma.