Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Víra na zlepšení dostala trhliny, Žďár opět klopýtá

Žďár nad Sázavou - Vyhlídky na plný bodový zisk zmizely v propadlišti. Hokejisty Žďáru zabrzdily v rozletu dvě domácí ztráty. Novoroční kocovina roztrpčila fanoušky a srazila SKLH na třetí místo pardubického krajského přeboru.

10.1.2008

Suverenita Žďáru je dávno pryč. Prohrává i domaFoto: DENÍK/Ondřej Švára

ŽĎÁR N. S. – LITOMYŠL 4:5

Žďárským sekerníkem byl Zdeněk Joudal. Někdejší velká opora druholigového Žďáru odrovnala domácí tým čtyřmi trefami! „Pokaždé nás porazí jediný hráč,“ narážel obránce SKLH Aleš Koželuh na předchozí zápas s Litomyšlí (1:5), v němž čtyřikrát skóroval východočeský Ondřej Dospěl.

„Místo abychom Joudala důsledně pokryli, poskytli jsme mu prostor,“ láteřil Koželuh. „Neproměnili jsme spoustu šancí, včetně vyložených tutovek před prázdnou brankou. V tom byl rozdíl mezi námi a soupeřem. Nedaří se nám přesilovky, vzadu jsme dělali hrubky v rozehrávce,“ dodal pětadvacetiletý bek.

Branky: 10. Koželuh (Dítě), 25. R. Štěpánek (Kaut, R. Sobotka), 30. Mühlfait (Dítě, Plachý), 42. Plachý (Dítě) – 6., 12., 35. a 59. Joudal 36. Čech. Rozhodčí: Parýzek. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 260. Třetiny: 1:2, 2:2, 1:1. Žďár n. S.: J. Sláma – Koželuh, Šulc, R. Sobotka, M. Sláma, Berger, Říčan – Vránek, Plachý, Dítě – R. Štěpánek, Kaut, Mühlfait – Novák, Havelka.

ŽĎÁR N. S. – M TŘEBOVÁ 4:5 p

Stejně jako v předchozím duelu podryly Žďár mezery v sestavě. Z různých důvodů bylo mimo šest borců. Ta nejhorší rána měla teprve přijít: závěrečnou třetinu dohrávali domácí v sedmi lidech!

Hlavní arbitr vyloučil do konce zápasu nejprve Jiřího Kauta a hned po něm i Jiřího Plachého. „Nejprve jel za rozhodčím Jirka Kaut, aby se zeptal na důvod přerušení hry. Protože stál sudí bokem, tak se po něm natáhl rukou a okamžitě vyfasoval trest do konce utkání. Z pozice kapitána jsem k němu jel tedy já, a jelikož stál zády, natočil jsem si ho k sobě, a šel jsem taky,“ popsal krizové okamžiky ze 46. minuty Plachý.

Nedlouho poté se porval Jiří Dítě, který rovněž zamířil pod sprchy. „Nastoupili jsme v deseti. Opakovali jsme si, že se v tomto počtu nesmíme nechat zbytečně vyhazovat. Nevím přesně, o co tam šlo, každopádně nás kluci svým vyloučením za stavu 2:4 dost oslabili. Evidentně se však potvrzuje, že čím nižší soutěž, tím horší rozhodčí,“ řekl trenér Žďáru Martin Sobotka.

Torzo družstva jeho svěřenců heroickým výkonem utkání vyrovnalo na 4:4. Jednatřicet vteřin před koncem prodloužení ale vyčerpaný tým inkasoval pátou branku.

Branky: 35. Dítě (Ptáček, Plachý), 40. Ptáček (R. Sobotka, Dítě), 52. R. Sobotka (Ptáček), 57. Koželuh (Ptáček) - 21. Péč (Konopčík), 33. Lakomý (Péč), 36. Zahrada (Koláček, Péč), 50. Faltus (Hanák), 65. Lakomý (Husárek, Havlíček). Rozhodčí: Schaffer. Vyloučení: 8:11, navíc Kaut, Plachý a Dítě (všichni Žďár) 5 minut a do konce. Využití: 2:2. Diváci: 278. Třetiny: 0:0, 2:3, 2:1 – 0:1. Žďár n. S.: Kochánek – Koželuh, Říčan, R. Sobotka, Šulc – Ptáček, Dítě, Plachý – Vránek, Kaut, Novák.

10.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.