Žďár nad Sázavou - Úvodní duel skupiny o udržení ligoví junioři Žďáru zvládli. Proti poslední Kopřivnici otočili mladí hokejisté nepříznivý stav a připsali si důležité body v boji o záchranu.

23.1.2008

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

ŽĎÁR - KOPŘIVNICE 3:2

Domácí nastoupili do utkání pod dočasným vedením kouče Karla Mitrengy (Trenér Václav Marek byl v zahraničí). Nástup se však žďárským mladíkům nevydařil a již po 24 vteřinách prohrávali 0:1.

„Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem vyhrát. Brzy jsme však po hrubé chybě v obraně inkasovali,“ uvedl Karel Mitrenga.

Žďár dokázal srovnat krok v 7. minutě, když se v přesilové hře nemýlil Kuřátko. „Rychlé vyrovnání bylo hodně důležité, kluci sehráli přesilovku dobře kombinačně,“ podotkl Mitrenga.

Ve druhém dějství domácí zásluhou Havelky a Plcha v rozmezí osmi minut soupeři odskočili na bezpečné dvoubrankové vedení, ovšem Kopřivnice se s vývojem utkání nechtěla smířit.

„Hosté dokázali za další čtyři minuty snížit a nám to dost zkomplikovalo situaci. Kontaktní gól padl opět po špatné rozehrávce v defenzivě,“ nebyl s hrou dozadu spokojen žďárský kouč.

V závěrečné třetině měli domácí opakovaně výhodu přesilovky 5 na 3, ale využít se ji nepodařilo. „Kopřivnice ještě v závěru zkoušela hru bez brankáře, ale vyrovnávací gól nevstřelila. Vyhráli jsme se štěstím, důležité jsou ale získané body,“ uzavřel Mitrenga.

Branky a nahrávky: 7. Kuřátko (J. Wasserbauer), 26. Havelka (P. Štěpánek, Zadina), 34. Plch (Šír) - 1. Klos (Filip), 38. Hanzlík. Vyloučení: 9:12, Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0. Žďár n. S.: J. Sláma - M. Sláma, Adam, Berger, Dítě, Černý, J. Wasserbauer – Plch, Mühlfait, R. Štěpánek – Havelka, Zadina, P. Štěpánek – Hron, Šír, Kuřátko.

Tabulka 27. kola

23.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Stánkaři nabízeli nejrůznější zboží.
39

Zimní trh navštívily tisíce lidí

Utkání házené mezi extraligovými týmy TJ Sokol Nové Veselí a SKKP Handball Brno.

Nové Veselí se pokusí o zázrak

Promluví Jiskra Měřín do postupových bojů?

Žďársko – Po první polovině letošního ročníku I. B třídy – skupiny B se tabulka rozdělila na dvě části. První polovina, v níž o fous vynikají vedoucí Rapotice, si to rozdá o dvě postupová místa.

Také Žďár může nabídnout nadějné běžce

Žďár nad Sázavou – Ačkoliv bývalé okresní město postrádalo klasický atletický oddíl, neznamená to, že by se pod Zelenou horou atletickým disciplínám nevěnovali. Typickým příkladem je sportovní klub Ante, v němž se žákovským běžcům trenérsky věnuje osmašedesátiletý Karel Čermák.

Pelhřimov zaskočil favorita, vyhrál vysoko a s nulou

Vysočina – Pouze dva zápasy měla zatím tento týden druhá hokejová liga skupina Střed a v obou figurovali zástupci z Vysočiny. Moravské Budějovice v předehrávce 23. kola i Pelhřimov v předehrávce 24. kola se představily venku a oba týmy získaly tři body.

Bláznivý závěr vyzněl pro Meziříčské

Velké Meziříčí – Sahali po třech bodech, ale proti kvalitnímu protivníkovi byli spokojeni i se dvěma. Hokejisté Velkého Meziříčí ve 13. kole Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska doma zdolali Uherský Brod 4:3 po prodloužení a díky zaváhání Boskovic se vrátili na první příčku tabulky. Hráči Velké Bíteše měli o víkendu volno.