V atraktivním derby s nedalekou Chotěboří dokázali svěřenci trenéra Karla Mitrengy nepochopitelně ztratit slibně rozehrané utkání a museli tak poprvé v letošní sezoně skousnout hořkou pachuť prohry na domácím ledě.

ŽĎÁR N. S. – CHOTĚBOŘ 4:6

K tříbodovému zisku nestačilo exdruholigovému Žďáru ani třígólové vedení po úvodní třetině. Nečekaně tak prohrál již třetí z posledních čtyř zápasů. Po poměrně povedené první části, však přišlo dokonalé chotěbořské zrmtvýchvstání.

Na začátku druhého dějství si nešťastně obnovil nepříjemné zranění třísel Martin Sobotka a s odchodem žďárského kapitána se bohužel ze hry vytratil i celý Mitrengův tým.

Vázla kombinace, hra postrádala myšlenku. „Sám nechápu, co se s námi děje. Po odstoupení Martina Sobotky se nám rozpadl první útok. Navíc postupně se přestalo dařit celému mančaftu,“ neskrýval rozpaky nad středečním mdlým výkonem domácích hokejistů útočník SKLH Jiří Plachý.

Chotěboř se v prostředním dějství senzačně vrátila do zápasu a čtyřmi góly bravurně otočila vývoj utkání. Žďár s hosty ještě jednou srovnal krok, když ve 38. minutě duelu vyrovnal na 4:4 ukázkovou trefou nad rameno gólmana Trtíka Plachý, to však bylo ze strany Žďárských vše.

„Zápas jsme měli rozhodnout hned v první třetině. Tam jsme neproměnili některé šance, což je škoda. Mohlo to být klidně 6:0, ale Chotěboř podržel brankář Trtík.

Soupeři vyšlo vše, na co sáhl. Nám se naopak střelecky nedaří. Chce to víc střílet a tlačit se na dorážky před brankou. S blížícím závěrem utkání jsme se snažili o zvrat, ale byla to už jen křeč,“ uzavřel Plachý.

Branky a nahrávky: 16. Dítě, 20. R. Sobotka (Pleva, Kaut), 20. Doležal (Plachý), 38. Plachý (Koželuh) - 24. Řehoř (Hurda), 28. Kubát (Domkář), 33. Tichý, 36. Domkář (Hospodka), 46. Hospodka, 49. Slavík (Řehoř). Rozhodčí: Najman. Vyloučení: 7:12, navíc Domkář 5 minut plus do konce utkání, Trtík (oba Chotěboř) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 300. Třetiny: 3:0, 1:4, 0:2. Žďár nad Sázavou: J. Sláma - Koželuh, Kopeček, Pleva, R. Sobotka, Šulc, M. Sláma - Plachý, M. Sobotka, Doležal – Vránek, Kaut, Dítě – Mühlfait, Novák, Ptáček – Havelka.