„Podle dosavadních diskusí s projektantem by kompletní rekonstrukce nešla stihnout v průběhu ligové přestávky. Trvala by přibližně 1,5 roku, muselo by se hrát jinde,“ uvedl náměstek primátora Radek Vovsík.

Zastupitelé budou rozhodovat o variantě oprav hokejové haly v úterý. Tři z pěti zvažovaných variant počítají mimo jiné se stavbou nové střechy, nejdražší alternativa pak zahrnuje i výstavbu druhé kryté ledové plochy a podzemních garáží.

Možná na druhou stranu je ale i nejlevnější varianta „pouhých“ oprav. U ní však ještě detailně nebylo specifikováno, co by obnášela.

Pomohlo by kluziště u školy

„Stěhování zatím nijak neřešíme,“ reagoval na dotaz Deníku jednatel Dukly Jan Zachrla. Připustil, že by pomohla dřívější výstavba tréninkové haly u Základní školy Seifertova. Tam fungují hokejové třídy.

V návrhu rozpočtu města Jihlavy na příští rok je na modernizaci Horáckého stadionu zatím vyčleněna „jen“ částka 3,2 milionu korun. Určena je na zpracování projektové dokumentace pro tu variantu rekonstrukce, pro kterou se v úterý na radnici politici rozhodnou.

Budovat by se potom začalo po vyhlášení a vyhodnocení výběrového řízení na zhotovitele stavby – zřejmě v roce 2009.

„Když modernizovali stadion v Pardubicích, absolvovaly všechny tamní týmy kompletně sezonu a půl v Hradci Králové. Českobudějovičtí muži zase hráli v Táboře a mládež byla ,rozeseta’ po celém kraji,“ poznamenal Zachrla.

„Po pravdě si zatím neumím představit, že by Dukla hrála jinde než v Jihlavě. Z časových a finančních důvodů by na její zápasy v jiném městě nemuselo chodit tolik fanoušků,“ přemítal viceprezident Fan Clubu Dukly Lubomír Böhm.

„Na druhou stranu třeba Senátoři z Rosic hráli ve Žďáře nad Sázavou a získali tam podporu místních podnikatelů i fanoušků. Ve Žďáře si dovedu představit, že by Dukla mohla hrát,“ dodal Böhm.

Naopak vzhledem k velké rivalitě nepovažuje za reálnou variantu dočasného azylu v Třebíči. „Pro Duklu by bylo nejlepší, kdyby se stavěla nová hala. Hlavní roli ale v dnešní době hrají peníze,“ dodal zástupce Fan Clubu Dukly.