„Je to jedna z variant, ale ještě není definitivní,“ zůstává optimistou žďárský manažer Milan Slavík. Jenže… „Správní rada pověřuje pány Slavíka a Šimona dojednáním o postoupení licence na druhou ligu mužů jinému klubu,“ píše se v zápisu ze schůze správní rady.

Zůstanou čtyři celky z Vysočiny?

To přidalo na zákulisních spekulacích, že by na Vysočině přece jen mohly zůstat čtyři druholigové celky.

Nejčastěji se v souvislosti s koupí licence skloňovaly Moravské Budějovice. Ty se do třetí nejvyšší soutěže neúspěšně snažily dostat „hokejově“, ale v kvalifikaci nestačily na Karvinou. „Neuvažujeme o tom. Kdybychom měli o druhou ligu zájem, tak udělám kroky, abychom uspěli v kvalifikaci. Myslím si, že zatím nejsme připraveni. Bylo by to hodně velké dobrodružství,“ zůstává nohama na zemi manažer hokejového klubu z Moravských Budějovic Zdeněk Stojánek.

Dalším zájemcem z Vysočiny měla být Chotěboř. „Moje stanovisko je ne!“ rezolutně odmítá prezident chotěbořského klubu Zdeněk Drahoš. „Moc toho o tom nevím, ale nejdříve bychom museli vše projednat na vedení. Je to strašně narychlo. Vždyť ani nevíme, kdo tu bude příští sezonu hrát,“ doplnil šéf chotěbořského hokeje.

Licence půjde do jiného kraje

„Ozvali se nám už dva kluby, ale z jiného regionu,“ poodhalil alespoň trochu roušku tajemství žďárský manažer Slavík. Ten se ovšem nechce s druhou hokejovou ligou rozloučit navždy. „Za dva roky budeme slavit sedmdesát let hokeje ve Žďáře a nejlepší oslava by byla postup zpátky,“ přeje si Slavík. Podle informací Deníku by mohl druholigovou žďárskou licenci převzít jeden z trojice Příbram (středočeský krajský přebor), Břeclav (jihomoravský krajský přebor), Uničov (severomoravský krajský přebor).

Čtětě rozhovor s kapitánem žďárského mančaftu zde