„Myslel jsem, že zůstanu. Ale nakonec se vyskytly nějaké problémy a já si začal shánět jiné angažmá,“ prozradil Novák.

Šestadvacetiletý gólman vybíral ze dvou nabídek. „Když už jsem se více méně dohodl s Meziříčím, tak se ještě ozval nováček druhé ligy z Kutné Hory. To bylo ale více méně informantivní,“ přiblížil jednání brankář, který loni zachytal ve Žďáře nad Sázavou a Pelhřimově.

Velké Meziříčí do nové sezony vstoupí s novým hlavním trenérem.

Bohumil Prachař u kormidla vystřídal Luboše Slámu, který kývl na nabídku z Havlíčkova Brodu, kde bude dělat asistenta Petru Novákovi.

„Pan Prachař mi naznačil, že bych měl dělat více méně jasnou jedničku. Teda pokud se nestane něco mimořádného. A právě to byla jedna z mých podmínek,“ nechal se slyšet nový gólman Horáckého hokejového klubu.

Minulý ročník druhé ligy zahajovalo Velké Meziříčí z pozice nováčka a skončilo předposlední ve skupině Východ. „Loni to bylo spíš oťukávací. Nesestupovalo se,“ zamyslel se Novák.

I letos by se ve Velkém Meziříčí rádi vyhnuli bojům o udržení. „Doufám, že jim v tom pomůžu. Určitě se budu snažit. Když už nám třeba nevyjde play off, tak bychom se rádi vyhnuli sestupu,“ prozrazuje plány expelhřimovský gólman.

V uplynulé sezoně nesli v brance hlavní tíhu Petr Hrachovina a Roman Kousal. Kousal se pokouší dostat do kádru prvoligové Jihlavy a s Hrachovinou už klub nepočítá.

Novák se bude v novém působišti hlásit znovu na konci července, kdy Velké Meziříčí zahajuje přípravu na novou druholigovou sezonu.