Horácký klub dnes odpoledne vyrazí na led Jindřichova Hradce, s nímž od 18 hodin změří síly v 5. kole skupiny Střed. Heslo zápasu? Nutnost bodového zisku!

Vajgar všechna utkání na začátku sezony prohrál. V jeho kolonce se rozpíná potupná nula, která jihočeské mužstvo přimáčkla na dno tabulky. Velké Meziříčí je na tom podobně.

Sice vyhrálo první duel, od té doby však utrpělo jedno fiasko za druhým a v soutěžním spektru se krčí na předpolední pozici. Z táboru obou dnešních soků zní jednoznačné věty o povinnosti vydolovat všechny body a zahájit cestu vzhůru. „Jestli předvedeme takový výkon, jaký jsme ukazovali padesát minut v neděli proti Pelhřimovu, musíme zvítězit,“ je přesvědčen velkomeziříčský trenér Bohumil Prachař.

Ten zmínil dobrý projev svých svěřenců, kteří v předchozím derby se Spartakem vedli do 48. minuty 2:0. Ovšem potom jejich soustředěná hra vyšuměla, horácký klub čtyřikrát v kratičkém úseku inkasoval a nadějné utkání prohrál 2:4.

„Ten příšerný závěr se v žádném případě nemůže opakovat. Je na hráčích, aby si uvědomili svoje chyby, kterých se musí vyvarovat,“ říká Prachař.

Jindřichův Hradec na sklonku prázdnin posílili tři vsetínští hokejisté, kteří po rozvratu klubu svého zaměstnavatele hledali jiné angažmá.

Jejich pomoc se zatím výrazně neprojevila. Vajgar začal sezonu debaklem s Benátkami nad Jizerou, které si na jihu Čech otevřeli střelnici a vyhráli 10:2, poté jinřichohradecký celek nestačil na Milevsko (0:2), nepochodil v Benešově (0:5), pohořel s Kutnou Horou (1:3) a naposledy ztroskotal v Kolíně (1:3).