„Ve druhé třetině jsem věřil, že zvítězíme. Ve 46. minutě jsem o tom byl takřka přesvědčen. Ale pak někteří hráči udělali těžko uvěřitelné chyby a úspěch byl najednou tentam,“ kroutil hlavou meziříčský trenér Bohumil Prachař.

Jak se pohroma horáckého klubu odvíjela? Poté, co Pálka rozjásal domácí příznivce druhou trefou v síti Pelhřimova, nastala v řadách Velkého Meziříčí kalamita. Ve 47. minutě snížil Tecl, v 50. vyrovnal Němec a pár vteřin nato dokonal obrat třetím úderem Digrin.

Čtvrtým gólem dorazil opařené meziříčské hráče o chvíli později znovu Tecl. „Tři čtvrtiny byly perfektní. Klukům jsem neměl, co vytknout. Pak přišly individuální hrubky. Nepomohl ani oddechový čas,“ smutnil Prachař.

Oprávněná radost

„I takové zápasy hokej přináší, my můžeme být jen rádi, že tentokrát jsme byli my tím týmem, který na konci mohl být spokojený,“ prohlásil trenér Spartaku Pavel Zmrhal. Očividnou radost měl i sportovní manažer Aleš Kučera.

„Věděli jsme, že se na nás domácí připravují. Ve Velkém Meziříčí je malé hřiště, dalo se čekat, že kdo dá první gól, bude mít obrovskou výhodu. O to více si cením obratu ve třetí třetině, hráči nechali na ledě úplně všechno.“

Chléb se prý lámal za stavu 2:0. „Paradoxně nám inkasovaný gól pomohl. Vyburcoval nás a tím, že jsme brzy snížili, soupeř hodně znervozněl,“ všiml si kouč Pelhřimova Pavel Zmrhal.