Potopa v hokejovém Velkém Meziříčí stoupá

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Hned zkraje sezony se hokejisté Velkého Meziříčí přesvědčili, jak tvrdá je konkurence v druholigové skupině Střed.

4.10.2007

Hokejisté horáckého klubu (v bílém) inkasovali ve třech posledních kolech odstrašujících dvacet branek. Foto: Tomáš Stejskal

Po těsné prohře s favorizovaným Pískem (2:3) byl horácký klub hokejově popraven v Nymburku, kde po zvětralém výkonu utrpěl výprask 2:10.

„Písek patří k nejlepším týmům v soutěži. Měli jsme na něj, bohužel nám scházel důraz a neprosadili jsme se v koncovce. Srazil nás rychle inkasovaný gól,“ zmínil meziříčský trenér Bohumil Prachař slabou chvilku brankáře Lukáše Nováka, který ve 3. minutě neudržel průměrnou střelu píseckého Kašpara.

Velké Meziříčí v polovině utkání prohrávalo 0:2. Poté přepnulo na vyšší stupeň a jihočeského soupeře předčilo. Jenomže z řady šancí se trefil pouze Jan Konečný. Vyrovnaný stav vydržel do 58. minuty. V přesilovce napřáhl hostující Kříž a jeho projektil odpálil gejzír písecké radosti. Horácký klub hodlal utnout bodový půst ve 4. kole na ledě Nymburka.

Avšak středočeský tým obrátil meziříčskou defenzívu v ruiny. První třetinu vyhrál 3:1, ve druhé znemožnil zástupce Vysočiny dokonce pěti zásahy. V závěrečném dějství dovršil pohromu odevzdaných hostů dvěma údery a zvítězil 10:2. „Nymburk měl být výkonnostně podobné mužstvo jako my. Hráči však zcela propadli,“ smutnil Prachař.

„Takové utkání se těžko hodnotí. Bylo to velké zklamání. Propadli jsme ve všech činnostech. Rozhodující byly i chyby jednotlivců a špatný přístup k zápasu. Z fiaska vyvodíme finanční postihy. Je nutné, aby si hráči uvědomili, že v tréninku musí maximálně pracovat,“ burácel asistent meziříčského kouče Ivo Dostál.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – PÍSEK 2:3

Branky: 36. Bukáček (Kunstmüller), 47. Konečný (Janda) – 3. Kašpar (Řehoř, F. Procházka), 35. Hovora (Novák), 58. Kříž (Hovora). Rozhodčí: Blecha – Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Sklenář (V. Meziříčí) 10 minut. Diváci: 330. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1). Velké Meziříčí: Novák – Smejkal, Kaláb, Válek, Raus, Kochánek, Hudcovský - Červený, Bukáček, Kunstmüller - Janda, Konečný, Zábojník - Krča, Topol, Sklenář - Kudláček, Kozlík.

NYMBURK – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 10:2

Branky: 3. Culka, 14. Culka (Kaulfus, Nýč), 15. Turinský (Prachař), 22. Vondrlík (Fišer, Šimek), 32. Fišer (Šimek), 37. Fišer (Dvořák, Vondrlík), 38. Culka (Nýč, Sirotek), 39. Dulovec (Prachař, Vondrlík), 47. Kaulfus (Nýč, Sirotek), 51. Nýč (Sirotek, Culka) – 4. Krča (Sklenář), 50. Topol (Bukáček, Smejkal). Rozhodčí: Hodek - Arazimová, Orlický. Vyloučení: 9:12, navíc Kozlík (V. Meziříčí) 10 minut. Diváci: 280. Třetiny: 3:1, 5:0, 2:1. Velké Meziříčí: Novák (37. Pekárek) – Smejkal, Kaláb, Válek, Hudcovský, Raus, Pálka, Topol – Konečný, Bukáček, Kunstmüller - Janda, Červený, Krča - Kozlík, Sklenář, Zábojník – Kudláček.

Prachař: Pelhřimov musíme porazit.

4.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kurz první pomoci

Ve Family Pointu budou hovořit o první pomoci i šátkování

Nové případy pravé chřipky ve třetím týdnu nepřibyly

Po bodu. Nastavené časy hokejistům o víkendu příliš nesvědčily

Velká Bíteš, Břeclav – Do závěrečné čtvrtiny základní části vstoupili o víkendu hokejisté v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska. V 17. kole se lídr tabulky z Velkého Meziříčí představil na ledě Břeclavi. Hráči Horáckého hokejového klubu dvě třetiny za svým soupeřem zaostávali, až díky výkonu ve třetí dvacetiminutovce vyválčili alespoň bod.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Pelhřimov vykročil za body hned od začátku

Vysočina – Padesátiprocentní úspěšnost. Tu si připsaly ve 28. kole 2. ligy, skupiny Střed celky z Vysočiny. Tříbodový zisk si odvezli hokejisté Moravských Budějovic z ledu posledního Písku. Uspěl i Pelhřimov doma s Táborem. Havlíčkův Brod i Žďár nad Sázavou na ledě soupeře nezískaly ani bod.