Po těsné prohře s favorizovaným Pískem (2:3) byl horácký klub hokejově popraven v Nymburku, kde po zvětralém výkonu utrpěl výprask 2:10.

„Písek patří k nejlepším týmům v soutěži. Měli jsme na něj, bohužel nám scházel důraz a neprosadili jsme se v koncovce. Srazil nás rychle inkasovaný gól,“ zmínil meziříčský trenér Bohumil Prachař slabou chvilku brankáře Lukáše Nováka, který ve 3. minutě neudržel průměrnou střelu píseckého Kašpara.

Velké Meziříčí v polovině utkání prohrávalo 0:2. Poté přepnulo na vyšší stupeň a jihočeského soupeře předčilo. Jenomže z řady šancí se trefil pouze Jan Konečný. Vyrovnaný stav vydržel do 58. minuty. V přesilovce napřáhl hostující Kříž a jeho projektil odpálil gejzír písecké radosti. Horácký klub hodlal utnout bodový půst ve 4. kole na ledě Nymburka.

Avšak středočeský tým obrátil meziříčskou defenzívu v ruiny. První třetinu vyhrál 3:1, ve druhé znemožnil zástupce Vysočiny dokonce pěti zásahy. V závěrečném dějství dovršil pohromu odevzdaných hostů dvěma údery a zvítězil 10:2. „Nymburk měl být výkonnostně podobné mužstvo jako my. Hráči však zcela propadli,“ smutnil Prachař.

„Takové utkání se těžko hodnotí. Bylo to velké zklamání. Propadli jsme ve všech činnostech. Rozhodující byly i chyby jednotlivců a špatný přístup k zápasu. Z fiaska vyvodíme finanční postihy. Je nutné, aby si hráči uvědomili, že v tréninku musí maximálně pracovat,“ burácel asistent meziříčského kouče Ivo Dostál.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – PÍSEK 2:3

Branky: 36. Bukáček (Kunstmüller), 47. Konečný (Janda) – 3. Kašpar (Řehoř, F. Procházka), 35. Hovora (Novák), 58. Kříž (Hovora). Rozhodčí: Blecha – Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Sklenář (V. Meziříčí) 10 minut. Diváci: 330. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1). Velké Meziříčí: Novák – Smejkal, Kaláb, Válek, Raus, Kochánek, Hudcovský - Červený, Bukáček, Kunstmüller - Janda, Konečný, Zábojník - Krča, Topol, Sklenář - Kudláček, Kozlík.

NYMBURK – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 10:2

Branky: 3. Culka, 14. Culka (Kaulfus, Nýč), 15. Turinský (Prachař), 22. Vondrlík (Fišer, Šimek), 32. Fišer (Šimek), 37. Fišer (Dvořák, Vondrlík), 38. Culka (Nýč, Sirotek), 39. Dulovec (Prachař, Vondrlík), 47. Kaulfus (Nýč, Sirotek), 51. Nýč (Sirotek, Culka) – 4. Krča (Sklenář), 50. Topol (Bukáček, Smejkal). Rozhodčí: Hodek - Arazimová, Orlický. Vyloučení: 9:12, navíc Kozlík (V. Meziříčí) 10 minut. Diváci: 280. Třetiny: 3:1, 5:0, 2:1. Velké Meziříčí: Novák (37. Pekárek) – Smejkal, Kaláb, Válek, Hudcovský, Raus, Pálka, Topol – Konečný, Bukáček, Kunstmüller - Janda, Červený, Krča - Kozlík, Sklenář, Zábojník – Kudláček.

Prachař: Pelhřimov musíme porazit.