I když páteř loňského úspěšného týmu Pelhřimova zůstala pohromadě, k několika změnám přece jen došlo. Hlavně na trenérském postu – Pavla Zmrhala vystřídal Ladislav Kolda. Bývalý reprezentační obránce nechce hrát se svými svěřenci druhé housle. „Soutěž je pro nás nová, sílu některých soupeřů ani neznáme. Cílem je stabilizovat kádr a pohybovat se v klidném středu tabulky,“ konstatoval Kolda.

Nová je i brankářská jednička. David Adamec po nevýrazných výkonech ve druhé polovině loňské sezony odešel do Techniky, Spartak se posílil o Ondřeje Jirkůva z Blanska.

Největší posily přišly z Jihlavy. Po roce se vrátil útočník Jiří Kubát, obranu má vyztužit velezkušený Petr Kuchyňa. Opačným směrem putovaly loňské opory Jan Kašpar a Jan Hrbatý. Největší změny se udály v zadních řadách. Mezi příchozími jsou i dva Kanaďané, Stefan Wonfor a Martin Kloucek.

Optimismus nalila vydařená příprava

Ambice zůstávají stejné. Ve Velkém Meziříčí myslí na play off, což je podle kouče Bohumila Prachaře vyvrcholení celé sezony. „Vyřazovací boje chceme hrát určitě. V letní přestávce se kádr moc nezměnil. Vrátili se kluci z Třebíče, takže kvalita je minimálně stejná jako v minulé sezoně,“ předeslal ostřílený kouč.

Spokojenost může panovat po přípravných utkáních. Vždyť Horáckému hokejovému klubu se v minulém týdnu povedl husarský kousek, když vyhrál na ledě prvoligové Třebíče. „Do přípravy jsme si záměrně vybrali těžší soupeře, se kterými jsme odehráli poměrně slušné zápasy. Můžeme být spokojení,“ doplnil Prachař.

Jeho tým začíná sezonu sobotním domácím soubojem s Uničovem, ale kouč popírá staré rčení, že nejdůležitější je začátek. „Samozřejmě úspěšný start je povzbuzující, ale 46 kol je 46 kol. Proto se domnívám, že všechno vykrystalizuje až tak kolem Vánoc,“ poznamenal meziříčský trenér.

Navrátilec řešil problém s brankáři

Cíle Žďáru nad Sázavou jsou po návratu do druhé ligy poměrně jasné – udržet soutěž i pro další ročník. „Nechceme se potácet někde dole a mít problémy se záchranou. Myslím, že během letní přestávky jsme pro tento cíl udělali maximum,“ zdůraznil žďárský kouč Jaroslav Benc.

Výsledky v přípravě však jeho slovům příliš neodpovídají. „Ono je to zavádějící. V těch zápasech dostali šanci hráči, kteří už ve zúženém kádru nefigurují. Celkem kvalitně jsme posílili a mělo by se to projevit. Z herního projevu mám dobrý pocit,“ podotkl Benc.

Asi nejcitelnější ranou je pro Žďár ztráta gólmanské jedničky Lukáše Nováka, který dal přednost civilnímu zaměstnání. „Získali jsme na střídavé starty tři brankáře. Ale budeme závislí na tom, jak nám je mateřské kluby uvolní,“ dodal Benc.

------------------

Soupisky

#nahled|https://g.denik.cz/41/a3/soupisky_zdar_mezirici_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/41/a3/soupisky_zdar_mezirici.jpg| #

Ondrej Dudáš, Kamil Vaněk