ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 5:4

Derby se vším všudy nabídlo utkání žďárských Plamenů s pelhřimovským Spartakem. Úvodní desetiminutovka patřila hostům, kteří drželi Žďár před gólmanem Slámou. Paradoxně se ale radovaly Plameny, když v oslabení ujel Smejkal a i přes faul dokázal puk prostrčit na volného Martina Sobotku, a ten rozjásal sedm stovek diváků. Od 11. minuty se začali prosazovat i domácí a hokej nabral spád. Šance se střídaly na obou stranách a oba gólmani se několikrát blýskli skvělými zákroky. Zvláště pak pelhřimovský Kaiseršot mařil jednu gólovku za druhou.

V prostřední části se prosadil i Spartak a po trefách Tecla s Havlem otočil průběh střetnutí. Nebyl to však poslední zvrat. Povedený zápas prožil v domácím dresu Dobiáš, který vrátil vedení na žďárskou stranu. V dramatické koncovce byly Plameny vždy o krok napřed, ale Pelhřimov se nevzdával a v 56. minutě vyrovnal Lazorišák na 4:4. Rozhodující slovo si za povedeným derby vzal těsně po skončení přesilové hry ranou od modré Bukáček.

„Viděli jsme bojovné a vyrovnané utkání. Bohužel my jsme doplatili na horší disciplínu v závěru utkání. Vyloučení Suka bylo hodně přísné, ale to, co udělal Hrbatý, bylo zbytečné. Vracel se s hráčem a v situaci, kdy nám bezprostřední nebezpečí nehrozilo, fauloval. Po zápase jsem mu to vyčetl, protože jsem přesvědčen, že kdybychom dohráli utkání v plném počtu, už bychom gól nedostali. Neříkám, že Hrbatého faul je jedinou příčinou naší porážky, ale je jedním z důvodů,“ prohlásil trenér Spartaku Jaroslav Martínek.

„Sledovali jsme atraktivní zápas, v němž oba týmy ukázaly, že hokej hrát umějí. Jsem rád, že se o tom zase přesvědčili i naši hráči. Všichni si zaslouží pochvalu za výborný výkon,“ těšilo domácího kouče Petra Kuchyňu.

Branky a nahrávky: 3. M. Sobotka (Smejkal), 36. Dobiáš (Kotlík, Kočan), 46. Dobiáš (Dítě), 52. Pleva (Bukáček), 59. Bukáček (Smejkal) – 28. Tecl (Hrbatý), 32. Havel (Lazorišák), 47. Havel (Roháčik), 56. Lazorišák (Roháčik). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 5:5, navíc Suk (Pelhřimov) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:30. Diváci: 711. Třetiny: 1:0, 1:2, 3:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Souček, Koželuh, Smejkal, Pleva, Heřmanský, R. Sobotka – Plachý, Vránek, M. Sobotka – Bukáček, Janda, Kunstmüller – Kotlík Štěpánek, Dobiáš – Kočan, Dvořák, Dítě. Pelhřimov: Kaiseršot – Rašner, Roháčik, Šustr, Tecl, Plachý T., Hrbatý, Kubát, Havel, Suk, Dostál, Votápek, Jelínek, Beneš, Lazorišák, Zítka, Hadrava.

J. HRADEC - CHOTĚBOŘ 5:1

Za pouhých 57 sekund se dostali domácí lacino do vedení. Ostrou střelu stačil chotěbořský gólman jenom vyrazit a chotěbořskou obranou nepokrytý hráč snadno otevřel skóre. Potom hosté srovnali krok, gólovou nabídku však Prachař odmítl, když z tutové pozice branku přestřelil.
Až do poloviny střetnutí to byl vyrovnaný boj, potom však přišla černá dvouminutovka, v ní hokejisté Chotěboře dvakrát inkasovali a osudu zápasu bylo rozhodnuto, zvláště když Jihočeši gólem do šatny vedení ještě navýšili na 4:0. Poslední třetina přinesla už jen korekci výsledku, když se skóre měnilo jednou na každé straně.

„Od začátku sezony se potýkáme pořád se stejným problémem, vypracujeme si gólové příležitosti, zakončení je však naprosto bezzubé. Chybí nám potřebné sebevědomí,“ osvětlil současnou situaci chotěbořský trenér Vladimír Halamka.

Branky: Kupec 2, Milotínský, Skokan, Moravec – Hadrava. Rozhodčí: Doležal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:0, 3:0,1:1. Chotěboř: Opršal – Halamka, Němec, Popela, Šulc (41. Venc) – Prachař, Burián, Hospodka – Bašnar, Nermuť, Křenek – Škarýd, Krpálek, Babkovič.
Ostatní výsledky 15. kola: Milevsko – Benešov 1:3. Nymburk – Trutnov 6:1. Kutná Hora – Kolín 5:3.