O tom, že jim v letošní sezoně nedá nikdo nic zadarmo, se přesvědčili také v Litoměřicích, kde dlouho prohrávali a dva body vybojovali až v prodloužení.
Rebelové nezačali dobře a hned na začátku prohrávali díky brance Mrni. Rytnauer sice vyrovnal, za minutu ovšem byli hosté znovu pozadu.

Hokejisté z Kotliny ve druhé třetině znovu vyrovnali, ale po další brance Litoměřic už to s nimi vypadalo špatně. Až minutu před koncem zachránil bod pro hosty Ondráček a nasměroval tak zápas do prodloužení. V něm rozhodnul druhou brankou v zápase jeho spoluhráč z útoku Ladislav Rytnauer. „Je paráda, jak to klukům lepí. Oni si hokejově strašně dobře sedli, umí si vyhovět," pochvaloval si na klubových stránkách trenér Karel Dvořák. „Hlavně, aby jim to dlouho vydrželo. Musíme to zaklepat a jít se pro jistotu ještě někam pomodlit," doplnil.

O tom, zda jeho předsevzetí pomohlo, či nikoliv se budou moci fanoušci Rebelů přesvědčit už dnes v pondělí, do Kotliny totiž přijede Šumperk.

LITOMĚŘICE – H. BROD 3:4 p
Branky a nahrávky: 1. Mrňa (Slížek, Kafan), 19. Žalčík (Forman, Antončík), 51. Žalčík (Forman) – 18. Rytnauer (Kostourek, Novotný), 33. Ondráček (Kostourek, Pavlík), 59. Ondráček (Kostourek, Rytnauer), 64. Rytnauer (Ostrčil, Polodna). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Krátký. Vyloučení: 8:7, navíc Polodna (Havlíčkův Brod) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 1030. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 – 0:1.
Havlíčkův Brod: Dolejš – Jelínek, Ostrčil, Protivný, Pavlík, Novotný, Morava, Soldán, Stehlík – Vondráček, Knotek, Endál – Polodna, Třetina, Meidl – Ondráček, Kostourek, Rytnauer – Musil, Štepánek, Havel.