Hosté sice šli do vedení už ve druhé minutě, svěřenci Aleše Kraučuka ale na začátku druhé třetiny otočili skóre na 3:2. Následně však Nový Jičín zareagoval třemi rychlými góly. „Už je toho hodně, nevím co na to říct. Je to zmar. Bojujeme, snažíme se, ale prohrát takhle o gól je pro nás těžké. Máme na sobě deku,“ popsal pro klubový web havlíčkobrodský útočník Jaroslav Moučka.

Bruslaři sice dokázali dvakrát snížit, vyrovnání se ani přes velký tlak ale nedočkali. „Soupeř nás trestal za každou sebemenší chybu. Přitom my jsme ho tlačili, ale neproměňovali jsme šance. Musíme dál pracovat,“ tušil Kraučuk.

CHYBÍ KVALITA

Podobně negativní pocity panují po sobotním utkání i ve Žďáru nad Sázavou. Ten šel proti Kopřivnici do dvoubrankového vedení, jenže pak už začal úřadovat hostující favorit, který nakonec zvítězil 6:3. „Je to pořád dokola, na gól se strašně nadřeme a neodpustíme si chyby. A takhle kvalitní soupeř je schopný je potrestat,“ štvalo žďárského asistenta trenéra Vojtěcha Šíra.

Ještě do třetí třetiny vstupovaly přitom oba celky za vyrovnaného stavu, jenže pak Kopřivnice třemi přesnými údery utkání strhla na svou stranu. „Nasazení a chuť nám nechyběla. Jen to ale nestačí, musíme přidat i kvalitu,“ uvedl Šír.

Nepovedený den klubů z Vysočiny podtrhlo i Velké Meziříčí. V defenzivně laděném utkání podlehlo poslední Opavě 1:2. O vítězství rozhodl moravskoslezský tým necelé čtyři minuty před koncem.

DRUHÁ LIGA - VÝCHOD (13. KOLO)
Havlíčkův Brod - Nový Jičín 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 
4. Valášek (Kliment, Moučka), 12. Moučka (Holenda, Čermák), 24. Kuchta (Tecl, Eklund), 38. Kuchta (Kopic, D. Košťál), 47. Tecl (Čermák, Voříšek) – 2. Konečný (Štefka, Pospíšil), 5. Maliník (Květoň, Foltýn), 27. Květoň (Maliník), 32. Kožený (Maliník, Květoň), 38. Květoň (Kožený, Flok), 44. Konečný. Rozhodčí: Michal Maršálek – Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 315.

Žďár nad Sázavou - Kopřivnice 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 
8. Svoboda (Štěpánek), 16. Lojek (Pleva, Štěpánek), 38. Pilný (Kotlík, Pleva) – 18. Fojtík (Gola, Pindel), 34. Sluštík (Már), 40. Pargač (Marek, Mach), 49. Suchý (Pargač, Sluštík), 57. Pargač (Suchý, Ficek), 59. Velecký. Rozhodčí: Čuňočka – Augusta, Figer. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450.

Velké Meziříčí - Opava 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Juráň (Sedláček, Dupljaku) - 33. Štěpánek (Šindělář, Štindl), 57. Šindělář (Wolf, Vojtovič). Rozhodčí: Čech - Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 289.