Místo funkce hlavního trenéra bude nově „jen“ asistentem. Radek Haman, který už třetím rokem působí u druholigových hokejistů Žďáru nad Sázavou, to ovšem nebere jako degradaci. „Ani na vteřinu jsem nepochyboval o tom, že tuto roli přijmu,“ prozradil Haman.

Novým hlavním koučem Plamenů se stal Martin Sobotka. Ikona žďárského hokeje se do klubu vrací po pěti letech působení v první lize. „Stejná varianta byla na stole už před rokem, když Martin skončil na lavičce Třebíče. Jenže poté dostal nabídku od Šumperku, kterou se rozhodl přijmout,“ popisoval loňskou zkušenost.

Ze sobotní domácí porážky s házenkáři Brna si trenér Nového Veselí Peter Kostka (uprostřed) odnesl několik cenných postřehů. „V naší hře se objevily dobré věci, ale také negativa, na nichž musíme pracovat,“ sdělil kouč Sokola.
Sobotní prohra s Brnem? Mám hodně rozporuplné pocity, přiznal se Kostka

Trenérské řemeslo nestojí u Hamana na prvním místě. „Pro mě opravdu není prioritou, k níž bych se upínal. Hokej samozřejmě miluju, strávil jsem s ním celý život a rád předávám získané zkušenosti. Navíc v rodném městě a v kabině, která mě neskutečně baví. Ale ambice třeba směrem k vyšší soutěži opravdu nemám,“ potvrdil.

S novou rolí u mužstva se tak rychle sžil. „Když mě s tímto vedení oslovilo, odpověděl jsem, že pozici asistenta rád přijmu. Martin Sobotka je žďárským patriotem, navíc má trenérskou A licenci. Na spolupráci s ním se moc těším,“ nastínil.

Druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou mají staronového trenéra. Po pěti letech je opět povede Martin Sobotka.
Návrat domů po pěti letech. Hokejisty Žďáru bude opět trénovat Sobotka

Nové trenérské duo Plamenů už si rozdělilo role. „Martin si vezme na starosti především útočníky, já naopak obránce. Už jsme řešili také nějaké technické detaily, třeba průběh letní „suché“ přípravy, ale i té na ledě,“ neskrýval.

Přípravná fáze by se, v případě brzkého návratu situace v zemi k normálu, příliš neměla lišit od let předchozích. „Květen a červen nabírání kondice, v červenci bychom si dali pauzu a pak v srpnu pak vyjeli na led,“ naznačil Radek Haman.