Nouzový stav už brankářské jedničce Plamenů začíná lézt krkem. „Za běžné situace míváme v dubnu také volno. Jenže já nevydržím dlouho nic nedělat. Pravidelně tak první dva týdny úplně vypnu a relaxuji po sezoně. Pak už ale začnu chodit do posilovny a na fotbálek, protože mi sport chybí,“ vysvětlil Sláma.

Více času tak věnuje své přítelkyni. „Je to pro všechny sportovce hodně těžké, být takto doma zavřený. Spolu s mojí přítelkyní ale chodím alespoň na kolečkové brusle, to je fajn.“

Start suché přípravy před novou sezonou je pro gólmana Žďáru i jeho spoluhráče zahalen tajemstvím. „V tuhle chvíli opravdu nevím, kdy začneme. Může to být v červnu, ale klidně také až o prázdninách. Kdyby to bylo podle předchozích sezon, už bychom začali letní přípravu v příštím týdnu,“ připomněl jedenatřicetiletý strážce branky Plamenů.

Jen zpovzdálí Jiří Sláma sledoval změny, ke kterým došlo ve vedení klubu. Dosavadního generálního manažera Miloslava Šimona totiž ve funkci vystřídal Martin Nečas. „Zaregistroval jsem tuto změnu až díky našemu klubovému webu a byl jsem z toho docela překvapený. Vnímám to ale určitě pozitivně, lidé z vedení klubu jistě ví, proč to dělají.“

Podobně kladně pak hodnotí i počin skalních fanoušků Plamenů, kteří založili transparentní účet na podporu zachování ledního hokeje ve Žďáře nad Sázavou. „O této akci jsem také nevěděl, dozvěděl jsem se o ní až na facebookových stránkách našeho fanklubu Šakal Patriots. Dobře vím, že jen toto samo o sobě klub rozhodně nezachrání. Je ale díky tomu vidět, že máme skvělé fanoušky, kteří chtějí, aby tu hokej zůstal. Doufejme, že nám to pomůže. Navíc to ukáže městu, že lidé za klubem stojí a nechtějí o něj přijít, v tomto smyslu jde o skvělý počin,“ pochválil fanoušky brankářská jednička Plamenů.

Jak vysoká je podle jeho mínění hrozba zániku klubu? „Obávám se, že nemáme tak širokou základnu, aby mohli hrát druhou ligu pouze s hráči ze Žďáru. Jsme závislí na tom, že k nám pravidelně přijdou kluci, kteří se neuchytí o patro výš. Druhá liga je náročná soutěž, skloubit ji s prací, s výlety v týdnu třeba až do Opavy, navíc zadarmo, není jednoduché. Pokud bychom tímto způsobem pokračovali i nadále, spěli bychom ke špatnému konci,“ zdvihl varovný prst Jiří Sláma.