NÁMĚŠŤ N. O. – V. BÍTÝŠKA 4:3

Utkání, hrané na třebíčském zimním stadionu se vyznačovalo od první minuty úpornou snahou obou mužstev dostat soupeře pod tlak. Hrál se ale opatrný hokej a obě mužstva se snažila vyvarovat případných chyb. Domácí přece jen měli více ze hry, ale jejich brankový efekt byl nulový.

Naopak hosté v 18. minutě po skrumáži před domácí brankou vstřelili Brychtou vedoucí gól do šatny.

Na začátku druhé třetiny domácí po úvodním tlaku šli do vedení dvěma brankami ve 22. a 23. minutě, když skórovali postupně Štiřík a Tóth. Na dlouhou dobu to však bylo ze strany domácích všechno. I když se snažili, ani z vyložených šancí se jim nepodařilo skórovat. Naopak hosté dokázali po dorážkách ze skrumáže před námětkou brankou dvakrát skórovat a to ve 35. a 39. minutě a tak po druhé třetině byl stav 2:3 pro hosty.

Třetí třetina se vyznačovala více urputností než pěknými hokejovými akcemi. Když už se schylovalo ke konci utkání a na ledě to vypadalo, že domácí odejdou poraženi, podařilo se dvě minuty před závěrečným hvizdem rozhodčích Štiříkovi vyrovnat a v poslední minutě dokonce Sázavský ujel obráncům hostů a vstřelil velmi důležitou vítěznou branku.

Přesto si hosté odvezli velmi přijatelný výsledek, který jim dává naději v odvetném utkání získat přebornický titul. Mužstvo domácích výsledek doslova vydřelo, nedařil se jim podat výkon z předcházejícího kvalifikačního zápasu. O pořadí ve finále rozhoduje počet nejprve bodů z obou vzájemných zápasů, pak skóre z obou vzájemných zápasů, v případě rovnosti se po druhém zápase prodlužuje 5 minut a pak následují samostatné nájezdy do rozhodnutí.

Druhé odvetné kolo finálového utkání mezi HC Veverská Bítýška a TJ Náměšť se hraje v sobotu od 15.30 na zimním stadionu v Rosicích u Brna.

Branky a nahrávky: Štiřík 2, Tóth, Sázavský (Petr Staněk, Čada, Kohút, Tóth, Fiala, Špaček) - Václav Živný, Brychta, Gajdoš (Přemysl Živný 2, Gajdoš, Kadlec). Rozhodčí: Fiksa. Vyloučení: 7:10. Třetiny: 0:1, 2:2, 2:0.

PETR STOČEK