Ivan Dmitrijevič Fedotov byl ruskou jedničkou na posledních olympijských hrách, před sebou měl roční kontrakt s Philadelphií Flyers. Vše ale nabralo hodně strmý spád.

Každý Rus má podle pravidel země strávit rok v armádě, čemuž se Fedotov chtěl údajně vyhýbat. Žádost o zadržení nadějného hokejisty v Petrohradě přímo před hokejovou halou tak přišla přímo od vojenské prokuratury. Pro pětadvacetiletého brankáře je situace o to horší, že CSKA Moskva je klubem ruského ministerstva obrany.

Provorov se návratu do vlasti bojí

O zadržení Fedotova, které mělo údajně proběhnout v poklidu, informoval i ruský server Fontanka. Podle něj je ve hře řada scénářů, mezi nimi i dvouleté vězení či narukování do armády a následná cesta na Ukrajinu. „Se zprávami jsme obeznámeni, situaci prověřujeme. Teď to ale dál nebudeme komentovat," řekl Chuck Fletcher, generální manažer Philadelphie.

Oleksandr Usyk
Boxerská superstar ve válce proti Rusku: Modlil jsem se, ať mě nikdo nezabije

Podle zámořského webu The Athletic se navíc bude Putinův režim dalším hráčům z NHL snažit zabránit odcestovat z Ruska. Ivan Provorov se například rozhodl do své rodné vlasti vůbec neodcestovat.