Suverénní lídr soutěže, znojemští Orli, měli podle předpokladů v Kotlině naplno bodovat. Realita však byla jiná. Po bezbrankové úvodní třetině sice šli v prostřední části hosté dvakrát do vedení, ale Dvořák a posléze Křehlík brzy přispěchali s odpovědí.

Pět minut po začátku závěrečné periody pak zařídil obrat Kopic a v euforii hrající Bruslaři už výhru nepustili - 3:2. Poprvé v sezoně tak Znojmo odešlo z druholigového zápasu s prázdnou.

Dařilo se rovněž hokejistům Velkého Meziříčí. Poslední celek tabulky zdolal Vyškov 4:3 a přiblížil se předposlednímu Žďáru na rozdíl tří bodů.

Plameny totiž opět nedokázaly svůj domácí zápas dovést k úspěšnému konci. Proti Hodonínu třikrát srovnali těsný náskok hostů, na trefu Šmacha v nastaveném čase už ale odpověď nenašly.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 34. KOLO
OPAVA – KOPŘIVNICE 2:3 sn (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Malina (Káňa, Rousek), 44. Rousek – 59. Brodek (Suchý, Ficek), 60. Brodek (Brodek, Dluhoš), rozh. náj. Indrst.

HAVLÍČKŮV BROD – ZNOJMO 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Dvořák (Kopic, Dušek), 34. Křehlík (Oščádal, Brož), 45. Kopic (Vašíček, Valášek) – 23. Tejnor (Špaček, Beránek), 29. Adámek (Pigl, Mareš).

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – VYŠKOV 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. T. Střecha (Křenek, Juráň), 25. T. Střecha (Křenek), 33. Slabý (Křenek), 44. Juráň (Trnka, Střecha) – 27. Studený, 40. Studený (Tomajko, Vosátko), 45. Popelka (Tomajko, Holemý).

HAVÍŘOV – NOVÝ JIČÍN 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Antoníček (Ćmiel, Apolenář), 23. Kratochvil (Spratek), 25. Antoníček (Kratochvil, Spratek), 34. Mrva (Antoníček, Mrowiec), 47. Apolenář (Zdeněk, Haas) – 15. Franek (Gebauer, Lehečka), 17. Květoň (Lehečka, Maliník), 27. Maliník (Konečný), 28. Konečný (Maliník), 41. Květoň (Konečný, Váňa), 49. Štefka (Sluštík).

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – HODONÍN 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Chlubna (Půža, Prokš), 33. Chlubna (Ludvík), 56. Pleva (Prokš) – 11. Charvát (Matějka, Romančík), 28. Charvát (Romančík, Matějka), 50. Romančík (Charvát), 62. Šmach (Štědrý).

11. VEL. MEZIŘÍČÍ 31 6 2 1 22 73:121 23

Program 35. kola (sobota 4. února): Znojmo – Valašské Meziříčí, H. BROD – Nový Jičín, ŽĎÁR N. S. – Kopřivnice, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Opava, Vyškov – Havířov (vše 18.00).