Hokejisté Třebíče, posíleni vítězstvím na Horáckém zimním stadionu, totiž stále bojují o co nejlepší umístění v první osmičce. Momentálně sice drží páté místo, v zádech však mají smečku hladových vlků. Tu vedou především Litoměřice, které na tým z Vysočiny ztrácí pouhý jeden bod, v závěsu je pak Havířov, který je zpět o další tři bodíky. Úplně bez šance není ani dnešní soupeř Horácké Slavie Benátky nad Jizerou. Ty sice na Třebíč ztrácejí osm bodů, ale v případě výhry by se i ony přiblížily na ne neřešitelný rozdíl.

Musí si dát pozor

Do karet hraje mužstvu, které je farmou extraligových Bílých tygrů z Liberce, jeho momentální forma. Středočeši dlouho bojovali o první osmičku s Ústím nad Labem a Šumperkem, série sedmi výher v řadě je však v tabulce katapultovala nad jejich soupeře. Účast ve vyřazovacích bojích si pak zajistili v posledním souboji, ve kterém po výborném výkonu porazili Havlíčkův Brod 3:0.

Svěřenci trenéra Kamila Pokorného však na soupeřovy výsledky nehledí a soustředí se především na své výkony. To se jim totiž v předchozích utkáních jednoznačně vyplatilo. Od ostudné domácí porážky s Olomoucí 0:7 Třebíč z osmi zápasů šest vyhrála. Ve zbylých dvou utkáních jednou prohrála na nájezdy a jednou o gól.

Teoreticky by mohla Horácká Slavia kalkulovat s tím, koho potká v play-off. Za současné konstalace by z toho bylo derby s Havlíčkovým Brodem, ve hře je ale i duel s Jihlavou. Jakékoliv sledování tabulky však v Třebíči odmítají.

„Vybírat si soupeře se nevyplácí. My půjdeme do všech zbývajících zápasů s tím, že je chceme vyhrát. To, že už máme jisté playoff, určitě neznamená, že nějakým způsobem povolíme, naopak do každého zápasu půjdeme s tím, že jej chceme vyhrát za tři body," burcoval po derby obránce Stanislav Dietz.

Na rozdíl od Třebíče má Havlíčkův Brod svou pozici v tabulce poměrně jistou. Na třetí Jihlavu totiž ztrácí sedm bodů, naopak před druhým rivalem z Vysočiny má náskok osmi bodů. V současné době tedy touží především po tom, aby se nemusel v závěru soutěže nijak stresovat.

„Potřebujeme zápas s Mostem zvládnout, protože se na nás tlačí týmy ze spodku tabulky," nechce povolit žádné drama trenér Jiří Mička.

V Kotlině řeší sestavu pro play-off

Ten v posledních zápasech nenastupoval i vinou zranění a nemocí s úplně ideální sestavou. „Teď jsme dávali hodně přednost hráčům, kteří byli v nějaké páté, šesté lajně, aby nás přesvědčili, jak na tom jsou," vysvětlil kouč Rebelů.

Na žádné další experimentování už však není čas. Po utkání s posledními Severočechy už chce mít Mička o sestavě, se kterou vyrukuje do vyřazovacích bojů, jasno.

„Po sobotním zápase už musíme udělat sestavu, která by měla jít do play-off. I bez těch hráčů, kteří u nás po patnáctém únoru už nebudou moci nastupovat," připomněl brodský stratég nové pravidlo, podle kterého nesmí hráči, kteří po patnáctém únoru nastoupí v nejvyšší soutěži, nastupovat v první lize.