Rád jsem jezdil na utkání v první lize, dá se říci, že i fandění bylo v normě a ty padesáti centimetrové klobásy, jedna radost. Letos jsem byl v Brodě jednou, ale co převedli fanoušci za sprosté skandování, a to i na své mužstvo, jsem snad ještě nezažil. Proto jsem snad ani nešel na poslední derby ve Žďáře, ale vzhledem k tomu, že již sedmnáct let organizuji neregistrovanou soutěž na žďársku a měli jsme naplánované poslední finále po tomto utkání, nevyhnul jsem se tomu, abych viděl poslední třetinu a prodloužení.

Čtětek také: Obhájce úřadoval. Titul patří Bohdalci

Nechci házet fanoušky do jednoho pytle, ale co předvedli hosté mi hlava nebrala. Nejsem naivní, že děti neznají sprostá slova, ale kdyby se měly naučit všechna, která já slyšel za poslední třetinu, tak z mateřské školky vycházejí v deseti letech. Co navíc, fanoušci svých hráčů je za posledních deset minut zasypali minimálně pěti kelímky s pivem a vůbec nechápu, proč rozhodčí neukončil utkání.

Osobně mi je úplně jedno, kdo vyhrál, ale že hráč, který byl před chvilkou málem politý pivem, jde svým fanouškům čtyřikrát poděkovat a nějaký „vlasáč" tam sedí ještě když jezdí rolba. Bohužel při odchodu těchto „dobrých brodských fanoušků", přičemž jejich mužstvo vyhrálo, si někdo neodpustil hodit v davu na zimním stadiónu dýmovnici. Proč? Za co?

Čtěte také: Brutalita na hokeji: Fanoušek Žďáru letěl ze schodů před zraky policistů

Mužstvo Havlíčkova Brodu vyhrálo a po tomto utkání proběhlo finále VHL, které si chtělo užít i dalších pět set diváků. Toto finále bylo i mediálně sledované, ať už kabelovou televizí, tak kamerou z Hokejka.cz, která vážila cestu až z Prahy. Dále se zúčastnilo závěrečného vyhodnocení dalších patnáct mužstev, kteří si chtěli užít hokejového večera. Místo toho, hráči finále museli dýchat nehorázné zplodiny z této dýmovnice, diváci a televize díky mlze nad ledovou plochou si toho taky moc neužili.

Bohužel toto utkání nešlo odložit díky těmto okolnostem, takže místo závěrečné důstojné tečky za 17. ročníkem Vesnické hokejové ligy všechny čekalo přetrpět zápas se zhnusením nad lidskou blbostí.

S ironií vám děkuji, vy fanoušci jste mě utvrdili, že na tento hokej nemám chodit, natož s menší ratolestí.

Abych pouze nekritizoval, ale také poradil, běžte se podívat do Nového Veselí. Muži hrají extraligu v házené, která je daleko tvrdší sport než hokej, chodí tam pět set diváků a fandí tak, že od fanclubu neuslyšíte ani jedno sprosté slovo…

Karel Daniel, Vesnická hokejová liga