Souboj s Bruslaři čekal také na mladší dorostence, ale před vlastními fanoušky. A bylo to znát. Mladé Plameny si totiž s tradičním rivalem dokázaly poradit a zvítězily těsně 3:2.

EXTRALIGA STARŠÍHO DOROSTU – O UDRŽENÍ
H. BROD – ŽĎÁR N. S. 1:0
Úvodní dvacetiminutovka utkání přinesla velmi pěkný, vyrovnaný a svižný hokej. Oba týmy se nejednou dostaly do šance, ale ani jednomu střelci se nepodařilo překonat skvělé gólmany na obou stranách. Oba týmy měly k dispozici několik přesilových her, ale ani jedno vyloučení nebylo potrestáno a do kabin se po první siréně odcházelo za bezbrankového stavu.

Branky se sedmdesátka diváků dočkala až v závěru prostřední části. Po poradě rozhodčích ale nebyla uznána kvůli úmyslnému kopnutí kapitána Bruslařů Tecla. Oba gólmani tedy zůstali i po čtyřiceti minutách bez inkasované branky.

Rozhodující okamžik zápasu přišel devět minut před závěrečnou sirénou. Plameny měly výhodu přesilové hry, jenže si nepohlídaly nebezpečného Tecla, který si položil gólmana Radostu a bekhendem zakončil do prázdné branky – 1:0. Ani závěrečná power-play vyrovnávací gól nepřinesla, Plameny se tak z Kotliny vrátily bez bodového zisku.

Branky a nahrávky: 51. Křehlík (Tecl) Rozhodčí: Vepřek – Bernard, Milkoviny. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Žďár nad Sázavou: Radosta – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip – Konečný, Dospěl, Jindra, Mihulka, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 3:2
V 15. kole nadstavbové části čekal na Plameny druhý Havlíčkův Brod. Bruslaři v úvodu potvrzovali roli favorita a už po pěti minutách hry šli do vedení po brance Dáni. Žďárské dorostence ovšem rychlé vedení soupeře nikterak nedeprimovalo a už po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. Putz našel Konečného, který si s kotoučem věděl rady – 1:1. Stejným výsledkem také první dějství skončilo.

Nástup do druhé třetiny měl domácí soubor vynikající. Nejprve se ve 23. minutě gólově prosadil Bačo, o čtyři minuty později na jeho trefu navázal Matas – 3:1. Dvoubrankový náskok hájili domácí až do 47. minuty. Druhý tým tabulky totiž dokázal snížit brankou Vacíka a v závěru tak bylo k vidění drama. Hráči Žďáru si však těsné vedení dokázali pohlídat a připsali si do tabulky cenné tři body.

Na Plameny čekají v tomto týdnu dva zápasy, oba v domácím prostředí. Zítra na Bouchalky dorazí dorostenci jihlavské Dukly, začátek utkání je v 15.00. V sobotu od 14.15 se pak žďárští dorostenci utkají s posledními Letňany.

Branky a nahrávky: 9. Konečný (Putz), 23. Bačo (Konečný), 27. Matas (Putz) – 5. Dáňa (Kopic, Zych), 47. Vacík (Prýl, Vyvial). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1. Žďár nad Sázavou: Vít – Macek, Filip, Beran, Cibuzar, Adámek, Grauer – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Procházka, Matas, Picka, Bačo, Doležal, Mihulka, Brúha, Bednář.

 1. Kometa Brno 33 16 4 2 11 127:102 58
 2. H. Brod 33 15 2 2 14 115:106 51
 3. Pardubice 32 11 3 4 14 102:106 43
 4. Dukla Jihlava 31 11 1 3 16 93:105 38
 5. ŽĎÁR N. S. 33 10 2 2 19 90:132 36
 6. Letňany 32 3 1 4 24 72:153 15