Dukla zvládla prodloužení, z Hané veze cenné dva body

Olomouc – Konečně výhra venku. Na tu se jihlavští hokejisté načekali dlouhé dva měsíce, což představovalo šňůru sedmi porážek. Na osmý pokus to tedy ve 39. kole extraligy vyšlo. V Olomouci se o dvoubodové vítězství postaral v prodloužení Žálčík.

12.1.2018

HC Olomouc vs. Dukla JihlavaFoto: Deník / Kopáč Jiří

OLOMOUC - JIHLAVA 2:3 pp
Do zápasu vstoupili aktivněji Kohouti. Do největší šance se při vlastním oslabení dostal Laš, ale Voldena v samostatném nájezdu nepřekonal. Dukla potom potvrdila, že se v poslední době v přesilovkách výrazně zlepšila a v pátek hned tu druhou využila. Sehrála ji podstatně lépe než tu první a Hamill filigránským nahozením zpoza branky překvapil Konráda – 0:1. V závěru první třetiny však početní výhodu využila i Olomouc, postaral se o to Burian, který se hokejovému řemeslu učil v Třebíči.

Také druhý gól Hanáků nesl podpis hráče, který se zviditelnil na Vysočině. Pro změnu exhavlíčkobrodský forvard Miroslav Holec si těsně před polovinou zápasu najel do útočné třetiny a našel skulinku mezi Voldenovými betony. Ve druhé třetině však byla hra vyrovnaná a vyrovnané bylo i po zásluze skóre. Před Konrádem zůstal na chvilku nehlídaný Zeman a po přihrávce na první gól Hamilla tentokrát skóroval sám.

V závěrečném dějství mohla Dukla dokonce rozhodnout. Vytvořila si šance ve dvou přesilovkách, z brejku pak neuspěl proti Konrádovi útočník Richard Diviš. Utkání tak dospělo do prodloužení, který záhy ukončil Žálčík. Olomoucké obraně ujel společně s Andělem a pak dokázal úspěšně dorazit svou předchozí střelu.

Branky a nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) – 13. Hamill (Zeman, Kajínek), 38. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl). Rozhodčí: Hribik, Souček – Lhotský, Hanzlík. Vyloučení: 5:2, využití: 1:1. Diváci: 4 180. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:1.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, J. Galvas, Jaroměřský, Čáp – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Sundher, Mráz.

Jihlava: Volden – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Rabbit – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Rys, Diviš, T. Kubalík.

Autor: Pavel Mikeš

12.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Přístroj na měření kvality ovzduší.

Rodiče dětí žádají měření smogu u škol

Na parketě se to hemžilo maskami všeho druhu. A někteří malí návštěvníci karnevalu se dostali i na parket a zatančili si přímo s Míšou Růžičkovou.
39

Míša Růžičková roztančila ve Žďáře děti i dospělé

Ve Family Pointu budou hovořit o první pomoci i šátkování

Žďár nad Sázavou – O první pomoci dětem se bude v úterý 23. ledna hovořit ve žďárském Family Pointu, který se nachází ve čtvrtém patře polikliniky.

Nové případy pravé chřipky ve třetím týdnu nepřibyly

Vysočina – Nástup chřipkové epidemie na Vysočině se nadále odkládá. V uplynulém třetím kalendářním týdnu sice akutních respiračních onemocnění plošně přibylo, a to v jak v rámci celého kraje, tak i v jednotlivých okresech. Nadále je ovšem nemocnost výrazně pod hranicí epidemie, která bývá spojována s překročením hranice 1 700 případů.

Po bodu. Nastavené časy hokejistům o víkendu příliš nesvědčily

Velká Bíteš, Břeclav – Do závěrečné čtvrtiny základní části vstoupili o víkendu hokejisté v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska. V 17. kole se lídr tabulky z Velkého Meziříčí představil na ledě Břeclavi. Hráči Horáckého hokejového klubu dvě třetiny za svým soupeřem zaostávali, až díky výkonu ve třetí dvacetiminutovce vyválčili alespoň bod.