První úkol splněn. Stoprocentně využili výhodu domácího prostředí jihlavští hokejisté v úvodních duelech čtvrtfinále první ligy. Přestože bojovný Havířov nedal domácím nic zadarmo, odjede Dukla k dalším dvěma zápasům na sever Moravy v klidu s vědomím vedení 2:0 na zápasy.

Jestliže v sobotním utkání padly pouze dvě branky v rozmezí jedné minuty, v neděli se diváci dočkali pestřejší podívané, okořeněné osmi góly.

Dukla pod dojmem vedení odehrála druhý zápas ve větší pohodě, což platí především pro první polovinu zápasu. Když ve dvacáté deváté minutě Petr Mocek využil přesilovou hru pět na tři, svítilo na ukazateli skóre 4:0. „Už to vypadalo jako utkání v play-off. V sobotu tomu tak nebylo," zhodnotil první půlku druhého zápasu jihlavský trenér Petr Vlk.

Přestali plnit pokyny

Tím ale i jeho spokojenost mohla skončit. Vzhledem k narůstajícímu skóre začali být hosté podráždění, putovali častěji na trestnou lavici. Tomuto trendu se bohužel rychle přizpůsobili i domácí, kteří v oslabeních dvakrát inkasovali. Havířov tak překonal Ritticha až po devadesáti minutách zápasů na Vysočině. Ale hlavně zdramatizoval zdánlivě rozhodnutý duel. „Pod dojmem našeho vedení jsme všichni chtěli dávat góly, což je špatně," vysvětloval trenér Vlk. „Soupeři jsme umožnili vrátit se do zápasu vlastní laxností a nedůslednostmi."

Případné slabší povahy v hledišti naštěstí ještě do druhé přestávky potěšil domácí bek Miha Štebih pátou brankou. „Ta pátá branka nás uklidnila," uznal Vlk.

Štebihova branka byla opravdu důležitá. V úvodu třetí dvacetiminutovky totiž Klimša ranou prakticky z nulového úhlu nachytal Ritticha a opět to bylo jen o dvě branky.

Tentokráte už ale hráči Dukly s náskokem pracovali precizněji a další komplikace nepřipustili. „Chtěli jsme doma dvakrát vyhrát, což se podařilo," hlásil ze spokojené kabiny autor dvou nedělních branek Adam Zeman.

I on si ale uvědomuje, že Havířov je silným sokem a doma se jeho výkon ještě zvýší. „Diváci je poženou dopředu, to už známe. Naposledy jsme tam prohráli 1:7, to nebylo nic příjemného," vzpomněl si Zeman. „Pokusíme se tam vyhrát hned ten první zápas."