Na nic se nečekalo a Dukla hned po pár vteřinách ukázala, že dvě porážky na její psychice velké šrámy nezanechaly. První šanci měl hostující Illéš, který byl stěžejní postavou úvodní části. Na holi měl zároveň i poslední velkou šanci úvodní části, ale stejně jako v té první si na Košarišťana nepřišel.

Díky Illéšovi si také domácí zahráli dlouhou čtyřminutovou přesilovku, v níž nebezpečně pálil Plekanec, ale Žukov se roztáhl v bráně a zabránil změně skóre. Zanedlouho se Dukla dostala do problému znovu, ale i další vyloučení ustála. Navíc v něm mohl udeřit jihlavský Havránek, po hezké kličce ale pálil do lapačky brankáře.

Dukla přežila tlak Kladna na začátku druhé části a zahrozila Fronkem. Jeho sólo mělo kvalitu, ale gólem neskončilo. Skóre se tak měnilo až díky domácímu Kubíkovi. Nutno přiznat, že hosté k tomu soupeiř nahráli čtvrtým faulem, ale také měli notnou dávku smůlu. Od tyče se puk odrazil do brusle Žukovova, který ho patičkou usměrnil za svá záda.

Za stavu 2:2 se finále stěhuje na Kladno.
Dukla musí hrát více sebevědoměji a začít trestat kladenská vyloučení

Jihlavský celek ale ukázal, že ve čtvrtek doma zlomil prokletí přesilovek, a také potrestal kladenskou nedisciplinovanost. Pekr ze své oblíbené pozice poslal puk pod horní tyčku a srovnal skóre vyrovnaného a bojovného zápasu.

Pátým, a hodně zbytečným faulem Dundáčka, se dostali Jihlavští na prahu třetí části pod tlak, ale Plekanec v dobré pozici nechal vyniknout Žukova. Jihlavští se ubránili a dali o sobě vědět i v ofenzivě. Bukač měl mezi kruhy moře času, ale Košarišťan také svůj tým podržel. Zahrozil i Eliáš, který si parádně našel místo a protlačil se před brankáře, v tísni ale puk nezvedl nad betony.

Rozhodnutí měli na hokejkách i domácí Marosz a Hlava, ale jihlavská branka byla zamčená. A tak rozluštil tajenku nedělního večera Jiránek, který v 54. minutě a signalizované výhodě pro Duklu šikovně nastavil hokejku do střely Havránka, a Košarišťan byl bezmocný. Marná pak byla snaha Rytířů v závěru vyrovnat. Žukov byl fantastický!

Chance liga – finále
KLADNO – JIHLAVA 1:2
Branky a nahrávky: 31. Kubík (Melka, Račuk) – 34. Pekr (Černý, Čachotský), 54. Jiránek (Havránek). Rozhodčí: Zubzanda, Souček – Zídek, Bohuněk. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Třetiny 0:0, 1:1, 0:1. Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec, Jágr – Marosz, Kubík, Hlava – Melka, Pitule, Račuk – Jelínek, Machač, Bílek. Jihlava: Žukov – Dundáček, Bukač, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, V. Brož.
Stav série: 2:3.