Opět to trvalo, podobně jako v pátek v Jihlavě, než byl znám vítěz třetího utkání, ve kterém šlo o hodně. A tentokrát stačilo pět sérií nájezdů, po kterých propuklo jihlavské nadšení. De-facto se dá konstatovat, že v dovednostní soutěži uspěli samí „Jihlavští“. Vsetín měl ale pouze dva hráče co prošli Duklou a nájezd proměnili, kdežto za hosty udeřilo trio Čachotský, Illéš a ten rozdílový gól měl na svědomí Havránek.

Než k tomuto momentu došlo, hrála se vyrovnaná partie. Dobře nachystaní hosté v obraně mezery neměli a bez potíží odolávali vsetínským nájezdům. Sami několikrát zahrozili. Blízko k vedoucí brance byli Zadražil a Eliáš. Oba volili bekhend, avšak Málka nepřekonali.

Prostřední část už góly nabídla. A překvapivě to byli domácí, kteří skórovali. Dukla pohrdla třetí početní výhodou a záhy neuhlídala rychlý výpad, který Vsetín zakončil kostrbatou, ale nakonec úspěšnou koncovkou z hole Vlacha.

Radost z vedení ale jeho tým dlouho neměl. Pouhou minutu a tři čtvrtě nato propadl vsetínský Kudělka a Illéš se dostal společně s dvěma spoluhráči do přečíslení. Vyhodnotil to nejlépe, jak mohl. Švihem poslal puk mimo dosah Málka, a bylo srovnáno.

Zhruba v polovině utkání mohl vrátit vedení na stranu domácích Půček, ale bekhendovou koncovku Žukov parádně přečetl. Svižná hra pokračovala, útoky se střídaly, ale do druhé pauzy už se nic zásadního nepřihodilo.

V závěrečné třetině i následném prodloužení to byla marná snaha ofenzivních hráčů docílit rozdílové branky. Brankáři své týmy držely. Nicméně v nájezdech byl o jeden úspěšnější zákrok lepší jihlavský Žukov. A díky tomu, i Havránkově trefě v páté sérii, slaví Dukla velmi cennou třetí výhru.

Chance liga - semifinále
VSETÍN - JIHLAVA 1:2sn
Branky a nahrávky: 23. Vlach (Kucharczyk) – 25. Illéš (Harkabus), rozhodující nájezd Havránek. Rozhodčí: Čech, Cabák – Hanzlík, Komínek. Vyloučení. 4:4. Bez využití. Třetiny 0:0, 1:1, 0:0 – 0:0. Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Bartko, Jenáček, Kudělka, Štach, Jenáček – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Bednář – Březina, Pechanec, Gorčík – Vítek, Přikryl, Lang. Jihlava: Žukov – Černý, Kolář, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Mácha, Zadražil, Pekr – Čermák, Juda, V. Brož.
Stav série: 0:3.