Čeká je například Regionální pohár, turnaj ve Zvolenu, tradiční utkání s reprezentací Francie, hlavním bodem však bude utkání s Pardubicemi.

Na Horácký zimní stadion totiž zavítá extraligový soupeř poprvé po čtyřech letech. Naposledy poměřila Jihlava síly s týmem z nejvyšší soutěže v sezoně 2009/2010, kdy se v Tipsport Cupu postupně utkala s Pardubicemi, Slavií, Kladnem a Zlínem. „Vyšli jsme vstříc fanouškům, kteří po tom v minulém roce hlasitě volali, a domluvili jsme extraligový tým. Podařilo se dohodnout s Pardubicemi a já jsem za to vděčný," uvedl na webových stránkách klubu generální manažer Dukly Bedřich Ščerban. „Navíc Pardubice přijedou k nám, což bude určitě pro fanoušky zajímavé," doplnil.

O dva dny později se pak v Jihlavě už potřetí v řadě představí reprezentační výběr Francie, která na letošním mistrovství světa ve Švédsku a Finsku obsadila v helsinské skupině B šestou příčku.

Před odjezdem na Slovensko ještě žlutočervení odehrají dva duely se Znojmem a jeden s Olomoucí. Pak už Jihlava odcestuje na Memoriál Pavla Zábojníka, kde odehraje tři zápasy. „Budeme ve skupině se Zvolenem," objasňuje trenér Petr Vlk s tím, že jméno dalšího soupeře se dozví až dodatečně.

Jen týmy z kraje

Po návratu ze Slovenska už se naplno rozjede Regionální pohár. Letos bude regionální doslova, protože v něm poměří síly pouze tři prvoligové kluby z Vysočiny. A Dukla bude chtít určitě zlepšit svoje loňské umístění, kdy skončila s osmi body předposlední.

A právě závěrečné utkání Regionálního poháru doma s Havlíčkovým Brodem, které se odehraje 5. září, bude také generálkou na úvodní kolo první ligy.

V něm se 11. září na Horáckém zimním stadioně utká tým z krajského města s nováčkem soutěže z Havířova.