Ústečtí hokejisté na svého soupeře vlétli hned od úvodního hvizdu a velmi rychle se v zápase ujali dvoubrankového vedení. „Ráno jsme upozornili hráče, že Slovan má dobré vstupy do utkání a že si na to musíme dát pozor. Poté nám jeden z nejzkušenějších beků udělá hloupou chybu ve druhé minutě, kdy nás následně také domácí potrestali," zlobil se jihlavský asistent František Zeman.

A Dukla se v zápase trápila dál. V přesilových hrách se sotva dostala na dostřel ústeckého brankáře Petráska a naopak domácí měli několik příležitostí přidat další branky.

To se stalo až v úvodu druhé třetiny, kdy přesilovou hru využil Vávra. „Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Strašně špatně jsme začali a od toho se to vše odvíjelo. Pak už na nás padla deka, ale to nás neomlouvá," říká nejzkušenější jihlavský útočník Marek Melenovský.

Ve 34. minutě Vágner zvýšil na 4:0 a pouze se čekalo, zda Dukla dostane „bůra", nebo už Lukáš Sáblík za svá záda žádnou střelu nepustí. Nakonec pustil, když deset minut před závěrečnou sirénou vyrazil střelu Roda, ale na dorážku Tůmy už byl krátký.

„Předvedli jsme v Ústí nad Labem katastrofální výkon. Hráči si musí sáhnout do svědomí," upozorňuje Zeman na přístup hráčů.

Toho si je vědom i Melenovský: „Ani bojovnost nebyla taková, jaká by měla být. A to od všech hráčů počínaje nejstaršími až po nejmladší. To musíme změnit. Nikdo jiný to neudělá. Trenér to za nás nezmění. To musí udělat každý z nás hráčů."

Šanci na nápravu mají jihlavští hokejisté ve středu, kdy na Horáckém zimním stadionu přivítají šumperské Draky.

LUKÁŠ ZELENÝ