Šedesát minut nerozhodlo. V obou domácích utkáních 30. kola první hokejové ligy, které měli možnost fanoušci na Vysočině vidět, se prodlužovalo. Třebíč odehrála skvělou partii se třetím Ústím nad Labem a po divokém průběhu mu podlehla v nastaveném čase 4:5.

Na Horáckém zimním stadionu nepřineslo rozhodnutí ani pět minut navíc, a tak musely souboj s Olomoucí rozhodnout až nájezdy. V nich exceloval tradiční exekutor Tomáš Čachotský, který proměnil oba své pokusy, a Dukla tak nad Hanáky zvítězila 3:2.

Jihlava za sebou neměla nejlepší období. Přestalo se jí dařit a z posledních pěti zápasů vydolovala pouhé dva body. I proto bylo utkání s Kohouty důležité. Domácí začali dobře a stejně jako v derby se také na konci první dvacetiminutovky ujali vedení, když se po dobré práci Prokše prosadil Maliník. „Začali jsme lépe než v předchozích domácích utkáních," pochvaloval si asistent trenéra Vlka Patrik Augusta.

Jeho nadšení pochopitelně nesdílel Augustův olomoucký kolega Jan Tomajko. „My jsme začali špatně. První třetina nebyla dobrá, nepřihráli jsme si, neměli jsme vůbec souvislou akci. Nevím, jestli to bylo zimou, nebo nějakou nervozitou," připomněl mrazivé počasí na Vysočině.

Jeho hráči se ale během přestávky rozehřáli a zcela přebrali iniciativu. Žlutočervení stejně jako v posledním domácím duelu s Třebíčí nestačili hostům v pohybu a olomoucký tlak přinesl své ovoce v 37. minutě. Na konci parádní přesilovkové kombinace stál Řípa. „Od prvního střídání ve druhé třetině jsme byli pod tlakem. Soupeř nás zavřel a dominoval. Hrál velice dobře, kombinačně a aktivně. My jsme naopak nehráli dobře," nebyl spokojen Augusta.

A bylo ještě hůř. Hned na začátku třetí části potrestal pasivitu domácích Hampl a s akciemi Dukly to nevypadalo nejlépe.

Domácí zvýšili svoji aktivitu až v poslední desetiminutovce a vyplatilo se. Tři minuty před koncem vyrovnal Prokš a poslal zápas do prodloužení. To nerozhodlo a o extra bodu pro domácí tak rozhodovala až zmíněná trestná střílení. „V posledních deseti minutách jsme převzali aktivitu. Hráli jsme lépe než soupeř a povedlo se nám vyrovnat. V penaltách jsme pak dostali bonusový bod. Jsme za něj rádi, a i když to nebyl z naší strany nejlepší výkon, našli jsme cestu k vítězství," těšilo Augustu.

Dukla tak potvrdila, že se jí na silné týmy na domácím ledě daří. Po Mladé Boleslavi a Ústí porazila podruhé i Olomouc. „Každý bod je důležitý. Rozdíly jsou minimální a každý tým se snaží získávat body doma. K nám přijel velice kvalitní soupeř, který má fazonu a hraje dobře. Získat proti němu dva body je pro nás úspěch. I vzhledem k průběhu utkání," radoval se jihlavský asistent. „Rozhodují maličkosti, momentální forma a rozpoložení týmu. Tentokrát to bylo vybojované a já si toho moc cením," doplnil.

Třebíč nevstoupila do souboje s favorizovaným Ústím dobře a už ve 22. minutě prohrávala 0:2. Horácká Slavia ale znovu prokázala svoji bojovnost a během sedmi minut skóre otočila. Slovan ale ukázal, proč je třetím týmem soutěže. Srovnal na 4:4 a dovedl utkání až do prodloužení. „Viděli jsme krásný zápas. Diváci si to museli užít. Hráčům musím složit poklonu, měli jsme také problémy se sestavou a hráči se toho chopili," chválil domácí stratég Kamil Pokorný.

V nastaveném čase rozhodčí přísně vyloučil Dietze a Ústí nabídnutou přesilovou hru využilo. „Myslel jsem si, že si to hráči rozdají fér, a ne, že takový soupeř potřebuje přesilovku čtyři na tři. Stalo se, ale hráčům nemám co vytknout a získali bod, kterého si vážíme," byl s bodovým ziskem spokojen Pokorný.