Napravit si reputaci po posledním nevydařeném utkání. Shodnou motivaci budou mít v sobotním vzájemném souboji v rámci 9. kola Chance ligy hokejisté domácí Horácké Slavie Třebíč a Dukly Jihlava. První letošní derby má v KHNP Aréně začátek v 17.30.

Po předchozích třech výhrách v řadě hokejisté Třebíče ve středu na ledě Poruby narazili. O jejich prohře 0:1 rozhodla branka už z úvodní minuty hry.

Ani dvě branky Tobiáše Handla nepomohly ve středu hokejistům Dukly Jihlava (ve žlutých dresech) k zisku bodů. Sokolovu doma podlehli těsně 2:3.
Jeho trefy Dukle na body nestačily. Propadli jsme před brankou, kabonil se Handl

V sobotním derby budou chtít svěřenci kouč Kamila Pokorného využít výhody domácího prostředí. „Na derby se moc těším, dlouho jsem ho nehrál. Je to v sobotu, tak doufám, že dorazí hodně lidí a poženou nás za vítězstvím,“ věřil útočník Třebíče Matěj Novák

A dál pro klubový web Horácké Slavie pokračoval. „Derby je vždycky hodně vyhrocené. Na ledě i v hledišti. Doufám, že my předvedeme zodpovědný výkon a že se nám podaří vyhrát.“

Na vzájemné souboje mezi Třebíčí a Jihlavou má spoustu vzpomínek. „Jako malí jsme chodili skoro na všechny zápasy. S Radimem Ferdou na to dodnes vzpomínáme. Bylo to super a derby s Jihlavou mě jako fanouška bavila nejvíc,“ dodal Novák.

Závodníci jihlavského Kickbox Klubu Reborn vybojovali na nedávném mistrovství světa federace WAMC ve Slovinsku sedm medailí, včetně čtyř nejcennějších.
Znají recept na tituly. Kickboxeři Rebornu získali již dvanáct pásů mistrů světa

Hokejisté jihlavské Dukly měli ve středu domácí souboj proti Sokolovu dobře rozehraný, když po čtyřiceti minutách hry vedli 2:1. Jenže ve třetí třetině dvakrát inkasovali a vyšli naprázdno.

Obě branky Dukly zaznamenal Tobiáš Handl, který měl pro fanoušky Dukly jasný vzkaz. „Děkujeme jim za podporu a Třebíč prostě porazíme.“

CHANCE LIGA - 9. KOLO
SOBOTA: Prostějov – Sokolov, Litoměřice – Vsetín, Přerov – Zlín, Slavia Praha – Šumperk, Kolín – Poruba, Frýdek-Místek – Pardubice B (vše 17.00), TŘEBÍČ – JIHLAVA (17.30).