ŽĎÁR N. S. - H. BROD 2:6

První vážnější zákroky v derby měl gólman Plamenů Čáp, ale v 6. minutě se jeho spoluhráčům nabídla minutová početní výhoda pěti proti třem. K vážnějšímu ohrožení branky Bruslařů se ovšem domácí hráči příliš nedostali a v 10. minutě za to pykali. Střelou od modré se nad Čápovo pravé rameno trefil Pospíchal – 0:1. Za necelou půlminutu však bylo srovnáno, Burešovu nahrávku zužitkoval Prokš.

Na konci první a v nástupu do druhé periody měl dvě velké příležitosti hostující Juráň, ale v prvním případě mířil mimo, ve druhém výborně zasáhl Čáp. Skóre se tak měnilo minutu před uplynutím poloviny normální hrací doby. Po špatné rozehrávce Plamenů trestal střelou prakticky do prázdné branky Přidal – 1:2.

V okresním derby se body spravedlivě dělily

Z několika dalších zajímavých příležitostí na obou stranách už v prostřední části branka nepadla.

V úvodní pasáži třetí třetiny hosté zvýšili svůj náskok. Na trestné lavici pykal za svůj faul Lojek a Mikeš střelou z levého kruhu zvýšil na 3:1 ve prospěch Brodu. Plameny to nepoložilo, o pět minut později to bylo znovu jen o branku. Při přesilové hře našel Spálovský na modré čáře volného Plevu a kapitán Žďáru tahákem poslal puk k pravé tyčce svatyně Brodu – 2:3.

Možnou dramatizaci zápasu však Bruslaři nepřipustili. V 55. minutě se z pravého kruhu přesně trefil Přidal, za necelou minutu to bylo po trefě Plachého už 2:5. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se po samostatné akci prosadil také Matušík a stanovil tím konečné skóre krajského derby na 2:6.

Chotěbořští fotbalisté (ve žlutém) museli o víkendu zkousnout porážku v Leštině, kde padli 3:1.
Světlá přišla o náskok čtyř branek. Padla v prodloužení

Branky a nahrávky: 10. Prokš (Bureš), 51. Pleva (Spálovský, Kunstmüller) – 10. Pospíchal (Cachnín), 29. Přidal (Třetina), 46. Mikeš (Přidal, Třetina), 55. Přidal (Třetina, Mikeš), 56. Plachý, 58. Matušík. Rozhodčí: Maťašovský – Křivohlavý, Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:4. Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Pleva, Wasserbauer, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Chlubna, Heinrich. Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Vala, Pospíchal, Krejčí, Kliment, Semrád – Mikeš, Ludvík, Přidal, Plachý, Kuchta, Kadlec, Třetina, Juráň, Cachnín, Voříšek, Matušík, Holenda.