To znamená, že letošní ročník skončil také pro hokejové kluby ze žďárského okresu. Ve druhé lize - skupině Východ působily dva celky. Vedle stabilního účastníka ze Žďáru nad Sázavou také letošní nováček z Velkého Meziříčí.

S verdiktem svazu se už nějaký čas počítalo. „Žádné překvapení to pro nás není, počítali jsme s tím. Znovu ale zopakuji, že to mě až tolik netrápí. Spíše mě mrzí, že se pořád nemohou na led dostat mládežníci,“ sdělil generální manažer žďárských Plamenů Martin Nečas.

Druhá liga doplatila na to, že spadá mezi amatérský sport. Zatímco Tipsport extraliga a Chance liga jedou dál, hráčům ve třetí nejvyšší soutěži nedovolila vládní opatření zapojit se znovu do hry.

I kvůli tomu měli minulý týden schůzku zástupci týmů skupiny Jih. „Hovořili jsme hlavně o tom, jak do budoucna předejít současné situaci," vypráví na klubových stránkách táborský manažer Miroslav Volena. Problémem je, že je liga vedena jako amatérská.

Druhá liga byla zastavena 11. října, její účastníci stihli odehrát maximálně šest utkání. Ale třeba Velké Meziříčí po postupu nastoupilo jen do dvou. Stejně tak i Písek. A Most dokonce skončil dřív, než vůbec začal, v kolonce odehraných duelů u něj svítí nula.

Svazový prezident Král přesto znovu apeloval na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností ještě nerozpouštěli „Protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ objasňuje nejvyšší muž Českého hokeje.