PELHŘIMOV – OPAVA 3:5

Pelhřimov svou nelichotivou bilanci domácích zápasů nevylepšil. Opava to sice měla na jeho led téměř tři stovky kilometrů, ale začala jako z partesu. Skore otevřela hned v první minutě, a přestože Kubát stanovil nerozhodný stav první třetiny, Slezan to nezabrzdilo.

„I když se soupeřem dokážeme sehrát vyrovnané partie, což se potvrdilo i dnes, doplácíme na chyby. Soupeři jsme namazali na tři góly, takže jsme se vlastně porazili sami,“ uvedl po zápase pelhřimovský trenér Ladislav Kolda.

Třetí třetina už se spíše jen dohrávala, když jí k tomu odsoudila trefa Grofka, která ve 41. minutě stanovila rozdíl mezi soupeři na tři góly.

Branky a nahrávky: 15. Kubát (Anderle), 50. Spudil (Tecl), 53. Meloun (Tecl) – 1. Kukol (Měch), 26. Polok, 30. Měch (Černý, Grofek), 41. Grofek (Měch, Černý), 52. Měch (Grofek). Rozhodčí: Horák – Blažek, Paulík. Vyloučení: 6:5, navíc Novák (Pelhřimov) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 500. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2. Pelhřimov: Jirkův – Sláma, Novák, Meloun, Spudil, Krpálek, Zelený, Smetana – Kubát, Anderle, Pelán – Hrbatý, Plachý, Tecl – Heřman, Hadrava, Lazorišák.

ŽĎÁR NAD. SÁZ. – NOVÝ JIČÍN 1:3

Žďárský tým začal zápas skvěle díky trefě kapitána Martina Sobotky, kterého do úniku vyslal Roman Sobotka. Jenže hráči SKLH nezvládli konec druhé třetiny, když ve 38. minutě během pětadvaceti vteřin dvakrát inkasovali.

Ve třetí třetině už se na vyrovnání nezmohli, naopak při hře bez brankáře do opuštěné branky inkasovali půl minuty před koncem třetí gól z hokejky Skaloše.

Branky a nahrávky: 4. Plachý (R. Sobotka) – 38. Sluštík (Vašut), 38. Glabazňa (Kabeláč), 60. Skaloš. Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:7, navíc Hruškovský (Nový Jičín) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Žďár nad Sázavou: Němec - Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Souček, Fibikar, Pleva - Fila, M. Sobotka, Plachý, Vránek, Dítě, Štěpánek – J. Kaut, Mühlfait, Štros, Dobiáš, Kaut.

UNIČOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:3

Hosté šli překvapivě hned na začátku díky Bulovi do vedení. Jenomže Uničov stačil vyrovnat. Velké Meziříčí poslal pak znovu do vedení Bezděk.

Ve druhé třetině ovšem domácí vstřelili v rychlém sledu dva góly a vedli. Jandovi se sice ještě podařilo vyrovnat, ale v závěrečné třetině během jediné minuty dokázal Uničov udeřit a zajistit si vítězství.

Branky a nahrávky: 5. Komínek (Jurča), 24. Tolkachev (Paško), 27. Paško (Sršeň), 52. Michal Rajnoha (Komínek, Sršeň), 53. Handl (Komínek) – 1. Bula (Kunstmuller), 11. Bezděk (Kochánek), 39. Janda (Bezděk). Třetiny: 1:2, 2:1, 2:0. Velké Meziříčí: Betinec – Smejkal, Raška, Stráňovský, Vlašín, Heřmanský, Pálka, Kochánek – Bula, Bukáček, Kunstmüller – Nekvasil, Janda, Bezděk – Hudcovský, Jonáš, Sobotka – Bašnár, Jánský.
Další výsledky 16. kola II. hokejové ligy: Šumperk – Orlová 4:0, Šternberk -– Prostějov 1:4, Hodonín – Vsetín 4:3 v prodloužení, Technika Brno – Přerov 5:1, Valašské Meziříčí – Břeclav 2:1.