Role favorita. Tu by měla Žďáru usnadnit jednoduchá rovnice – derby vyhrávají domácí. V souboji obou družstev totiž dlouhodobě platí, že hostující celek si pro body zkrátka nejezdí.

„Na zápas se velmi těším. Doufám, že opět dorazí početná návštěva, která udělá správnou hokejovou atmosféru. Jinak s Pelhřimovem jde vždy o kvalitní zápasy, které se hrají nahoru dolu, což se musí lidem líbit,“ hlásí trenér Petr Kuchyňa.

Jeho svěřenci od posledního duelu s Pelhřimovem nastoupili na vítěznou vlnu. Z osmi utkání šest vyhráli. Dalším plusem by měla být šňůra pěti domácích tříbodových zisků v řadě. „Já tyto prognózy nemám rád. My jdeme za nějakým svým cílem, ale je pravda, že v poslední době máme lepší výsledky než soupeř,“ říká kouč.

Sestava nejistá

Díky razantnímu „rozmnožení“ hráčů na střídavý start, je teď zkušený kouč nejistý v „kramflecích“. Na otázky ohledně sestavy na zápas jsou jeho odpovědi den před utkáním vždy stejné: „Ještě ji nemohu říct, protože ji ještě sám nevím.“ Důvod je prostý. Většina hráčů na střídavý start nastupuje v prvoligových klubech, které ve středu hrají také. „Když nikdo nedorazí, využijeme kluků z juniorky,“ odpovídá lodivod, jenž rád sází na čtyři útočné formace.

V otázce gólmanů je si však Kuchyňa jistý: „Nemáme jasnou jedničku nebo dvojku. Zavedl jsem, že gólmany střídám až když prohrajeme, aby se něco změnilo. Takže je jasné, že teď bude chytat opět Sláma.“

Pelhřimov je podle Kuchyni družstvo laděné hlavně dopředu. „Musíme se zaměřit na poctivou defenzivu, protože oni mají hodně šikovné útočníky.“ Utkání začíná ve středu od 18 hodin